Засуджений за держзраду пояснив, як наводив ракети РФ по Рівненщині. Він просить Росію про обмін

Засуджений за держзраду пояснив, як наводив ракети РФ по Рівненщині. Він просить Росію про обмін

Олександр Шкатов на відео Володимира Золкіна
Засуджений Олександр Шкатов розповів блогеру Володимиру Золкіну, чому він підтримує Росію та хоче на обмін. Скрин з YouTube Volodymyr Zolkin

Засуджений на 12 років тюрми житель Рівненщини, який наводив ракети на Сарни та надавав інформацію про рух техніки ЗСУ, написав заяву на обмін в Росію. Йдеться про обстріл 16 березня 2022 року по військовому об'єкту.

Відео, де чоловік закликає російську сторону про обмін, опублікував на своєму YouTube-каналі блогер Володимир Золкін.

Хто він і чому просить про обмін

29-річний Олександр Шкатов — уроджениць міста Сарни. Перед початком повномасштабної війни він працював водієм-експедитором на хлібзаводі.

Шкатов скоригував російський ракетний удар по об’єкту військової інфраструктури у Сарнах 16 березня 2022 року. Чоловіка ув'язнили на 12 років за держзраду. Через рік ув'язнення він написав заяву, щоб Росія обміняла його на українських військових.

В інтерв'ю з Золкіним Олександр Шкатов розмовляв українською мовою, бо, за його словами, погано розмовляє російською. На питання, що його не влаштовує в житті, він відповів так:

"У мене негативне відношення до самої держави. Підвищення цін на електроенергію, газ, курс долара. Коли Третьякова висловилася, що в нас "неповноцінні дітиУ травні 2020 року під час виступу на вебінарі, організованому Київською школою економіки, нардепка Галина Третьякова заявила, що у сім'ях, які потребують матеріальної допомоги, народжуються діти "дуже низької якості". І у майбутньому вони "теж сідають на державні гроші".Після скандалу Третьякова спробувала виправдати своє висловлювання про"дітей низької якості". За її словами, що термін "якість дітей" використовував Гері Беккер – нобелівський лауреат. Депутатка перепросила за використання цих слів у "публічній площині"". Українці ближче до росіян. Це зараз ми воюємо з ними, а до того ми були разом скільки років. Ми як брати. Це ж ми створили Росію при Володимирі Великому. У мене є рідні там, брати, сестри. Я там був, мені там подобається".

Коригував удар через партію

Коригувальних співпрацював з представником російської партії ЛДПР, яку очолював Жириновський. Однак, за словами Олександра, він думав, що спілкується з представниками партії Мураєва.

"Я здав координати військової частини, на яку впала ракета у Сарнах. Я подзвонив своїй дружині і сказав, що це я навів. Тоді я з неї розлучався. Я їй на зло сказав", — каже чоловік.

Олександр Шкатов свої дії пояснив тим, що він — прихильник соціалізму:

"Мені більше подобається їх ідеологія соціалізму, а не капіталізму. Щоб всі були рівноправні, не було у когось більше грошей, у когось менше. На мою думку, Росія хоче захистити свій народ від європейського. Україна — це поле бою".

Що відомо про обстріл Сарн

У вечір 16 березня 2022 року російські війська завдали ракетного удару по військовому об'єкту у Сарнах. Тоді місцеві чули звуки трьох вибухів. Внаслідок авіаудару загиблих і травмованих не було.

Подробиці судової справи

Як йдеться у вироку суду від 5 травня 2022 року, Олександра Шкатова затримали 18 березня того ж року та засудили на 12 років тюрми.

У судовому рішенні йдеться, що чоловік сам запропонував надавати інформацію представникам партії ЛДПР про стратегічні об`єкти Рівненщини, в тому числі про військові частини ЗСУ, рух військової техніки.

24 лютого 2022 року чоловік двічі повідомив про рух військової техніки із Сарн в напрямку Житомира і міста Дубровиця. На наступний день проінформував про велику кількість стрілецької зброї та військової техніки на території Центральної артилерійської бази озброєнь ЗСУ.

У нього знайшли телефон зі скриншотами листування з людиною, яка просила надати дані щодо військовослужбовців та військової техніки у Сарнах. Співрозмовник Олександра зазначив, що ця інформація потрібна для атаки на Дубровицю. Однак, коригувальник відписав йому, що в арсеналі на складах у Сарнах багато автоматів, є ремонтна частина і необхідно завдати удару саме туди, щоб знищити техніку.

Також у телефоні знайшли фотографії укріплених адмінбудівель, а у 2021 році його просили за гроші сфотографувати залізничну дорогу.

У WhatsApp Олександр спілкувався з чоловіком, якого підписав як "Брат". Він через голосове повідомлення хизувався тим, що по військовій частині прилетіли ракети, вихваляв росіян та стверджував, що вони могли б уже давно взяти Україну.

Крім цього, в Олександра знайшли переписку у Facebook від 2021 року, де він пише про прихильність до політичної партії РФ "ЛДПР". Він висловлювався про свої погляди вернути Русь з кордонами, зокрема, як було при Російській імперії та хотів створити у Сарнах громадську організацію, яка вербувала б українців.

Згідно з листуванням у Viber від 22 лютого 2022 року, Олександру пропонували очолити місцеву районну адміністрацію, після того, як росіяни зайдуть у місто. Олександр відповів, що він готовий очолити каральний орган.

Обставина, яка пом'якшує покарання — щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок