Агент ФСБ, який мав підірвати об'єкт Рівнеоблводоканалу, просить обміняти його в Росію

Агент ФСБ, який мав підірвати об'єкт Рівнеоблводоканалу, просить обміняти його в Росію

Олександр Безручко просить обміняти його в Росію
Засуджений за спробу диверсії та держзраду (у спортивному костюмі) розповів блогеру Володимиру Золкіну, як готував злочин. Скрин з YouTube Volodymyr Zolkin

Засуджений до 13 років тюрми диверсант з Одещини, який хотів у 2020 році підірвати один з об'єктів Рівнеоблводоканалу, попросив Росію про обмін та переїзд на територію РФ. Служба безпеки України затримала його незадовго до того, як чоловік мав вчинити диверсію за наказом ФСБ.

Відео, де агент ФСБ закликає російську сторону про обмін, опублікував на своєму YouTube-каналі блогер Володимир Золкін.

Заява на обмін

Жителя Одещини Олександра Безручка суд ув'язнив на 13 років за співпрацю з ФСБ Росії, за державну зраду та замах на диверсію у Рівному. Він написав заяву на обмін до Росії. На питання Олександра Золкіна: "Як думаєте, ви для них своя людина?", диверсант відповів: "Як сказати, думаю, так".

"Я спілкувався з російськими агентами, агентами ФСБ. Давав інформацію по військових частинах. Фото, відео не було — адреси давав, де вони знаходяться. Робив це з метою заробити гроші, також я прихильник РФ", — розповів Олександр Безручко.

За словами Безручка, по тих об'єктах, про які він інформував Росію, не було ракетних ударів.

Спроба підриву об'єкта водоканалу

У вересні 2020 року чоловік потрапив на територію комплексу очисних споруд водовідведення Рівненського обласного комунального підприємства.

Його затримала СБУ незадовго до того, як він мав підірвати один з водозабірних пунктів водоканалу. Підрив мав відбутись дистанційно, усе необхідне для цього чоловік підготував.

"Я мав його замінувати. Все було надано через агентурну мережу. Я приїхав з Одеси в Рівне, поселився у квартиру, яка вже була підготовлена для мене. Там все знаходилося, всі інструкції, всі пристрої. В мене немає спільників. Наскільки я пам'ятаю, на засіданні суду був інженер, він сказав, що Рівненський район залишився б на довго без води", — каже Безручко у відео Володимира Золкіна.

Одесит хотів підірвати об'єкт водоканалу у Рівному
Фото: СБУ/прокуратура

Момент затримання Олександра Безручка.

Зв'язки з ФСБ

За даними прокуратури області, чоловік у травні 2020 року з власної ініціативи намагався встановити контакт зі співробітниками спецслужб Російської Федерації та вийшов на зв'язок з особою, яка представилась працівником ФСБ РФ. Чоловік збирав і передавав детальну інформацію про один з військових об'єктів на території Одещини.

Також за версією слідства, одесит нібито пропонував свої послуги у вчиненні вбивств військовослужбовців-учасників ООС.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок