Костопільський райсуд виніс вирок одному з учасників бунту в Полицькій виправній колонії на Рівненщині. Згідно з ухвалою, обвинувачений свою вину визнав, уклав з прокурором про це угоду й отримав п'ять років позбавлення волі з іспитовим терміном.
Що сталося
Бунт у Полицькій виправній колонії засуджені влаштували 25 липня 2022 року. За даними поліції в Рівненській області, масові заворушення ініціювала частина евакуюваних в'язнів із Запорізької області. Вони забарикадувалися у житловій зоні закладу та не допускали персонал, вибили вікна, пошкодили меблі в бараках, влаштували пожежу у карантинному приміщенні та їдальні.
Правоохоронці відкрили кримінальні провадження за двома статтями: масові заворушення та дії, що дезорганізують роботу установ виконання покарань.
26 липня 2022 року представниця секретаріату уповноваженого Верховної ради з прав людини Катерина Погорська повідомила, що бунтарі в Полицькій колонії вимагали перевести їх в інший виправний заклад. За її даними, в масових заворушеннях взяли участь приблизно 60 засуджених. Після інциденту усіх причетних перевели до інших виправних закладів.
3 квітня 2023 року пресслужба поліції в Рівненській області озвучила інформацію, що організатором заворушень був 38-річний чоловік, засуджений за тяжкі злочини. Також повідомила, що досудове розслідування завершили та скерували справу до суду за фактом масових заворушень серед засуджених.
Речниця Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська додала, що за організацію масових заворушень у Полицькій виправній колонії судитимуть вісьмох ув’язнених.
Що ухвалив суд
15 серпня на сайті Єдиного реєстру судових рішень оприлюднили вирок Костопільського районного суду одному з учасників бунту у Полицькій виправній колонії.
В ухвалі йдеться про те, що це уродженець села Городище Бахмацького району Чернігівської області, раніше неодноразово судимий, востаннє — за крадіжку з проникненням у житло. За сукупністю злочинів він отримав 14 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.
Костопільський райсуд встановив, що обвинувачений був активним учасником масових заворушень у Полицькій виправній колонії:
"Спільно із іншими шістьма засудженими, матеріали відносно яких розглядаються в іншій кримінальній справі, вчинив дії спрямовані на пошкодження майна установи виконання покарань, зокрема, вибивав вікна, виривав решітки, вибивав двері між локальними дільницями, спостережним постом та погрожував тілесними ушкодженнями іншим засудженим, кидав в них камінням та закликав інших засуджених здійснювати підпали та погроми й чинити опір працівникам установи".
Санкція статті передбачає від п'яти до восьми років позбавлення волі. Проте, під час судового розгляду обвинувачений повністю визнав свою вину і уклав з прокурором угоду про визнання винуватостіУгода про визнання винуватості – оформлена домовленість, за якою прокурор та підозрюваний/обвинувачений досягають згоди про повне та беззастережне визнання підозрюваним/обвинуваченим своєї винуватості, про обов’язки підозрюваного/обвинуваченого щодо співпраці у викритті кримінального правопорушення чи проступку, вчиненого іншою особою, якщо це питання ставиться в рамках домовленості, а також про наслідки, які настануть для підозрюваного чи обвинуваченого в результаті укладення угоди, про міру покарання або звільнення особи від кримінальної відповідальності з випробуванням. з узгодженим покаранням — позбавлення волі строком на п`ять років, із застосуванням трьох років іспитового терміну.
Суд зобов'язав його періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання. А також залишив за ним право оскаржити рішення.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook