Фехтування на візках: як цей вид спорту розвивають у Рівному

Фехтування на візках: як цей вид спорту розвивають у Рівному

Фехтування на візках у Рівному
. Фото: Суспільне Рівне

У Рівненському регіональному центрі "Інваспорт" готуються до чемпіонату України з фехтування на візках. В середині червня 2023 року тут провели перші в історії обласні змагання після початку роботи секції два роки тому. Її відвідують восьмеро людей з інвалідністю. Суспільному спортсмени та тренер розповіли, як вдається розвивати цей вид спорту.

Рівнянин Олександр Шевчук — один зі спортсменів, у нього церебральний параліч. Попри це, він постійно займається спортом, фехтування опановує з квітня 2023 року.

"Фехтування розвиває дуже багато позитивних рис. Не лише фізичних, а й вміння реагувати на різні ситуації, вимагає багато думати, приймати блискавичне рішення. Це дуже цікавий і благородний вид спорту. Загалом люди з інвалідністю можуть жити таким самим життям, як і люди без інвалідності", — розповів фехтувальник.

На Рівненщині спортсмени готуються до чемпіонату України з фехтування на візках
Фото: Суспільне Рівне

Рівнянка Оксана Шульгун дев'ять років тому отримала фізичну травму і нині пересувається на візку. Фехтуванням займається понад два роки. Спочатку була єдиною жінкою у секції, тому доводилося фехтувати з чоловіками, яких часто перемагала.

"Мені подобаються бойові мистецтва і загалом це дуже інтелектуальний вид спорту. Бо, крім фізичного навантаження, тут треба розрахувати, як буде діяти супротивник і куди можна потрапити. Це хороше розвантаження і завантаження водночас. Моя визначна риса, що я йду у вир, не думаючи. Я знаю, що є якісь упередження, я стикалася з ними, але я якось у компанію, в суспільство вливаюся, попри ці упередження", — поділилася жінка.

У Рівному готуються до чемпіонату України
Фото: Суспільне Рівне

Тренер з фехтування Станіслав Конопацький розповів, що команда "Інваспорту" зараз працює над відновленням секції.

"Ми займаємося тут не так давно. Якщо ми говоримо про загальне фехтування в Рівному, його взагалі не було колись. Тут ми зараз відновлюємо ті витоки, які були раніше. Складнощі у тому, що вони [спортсмени, - ред.] не рухаються так багато, як діти або люди, які ходять. Такої специфіки немає, не можу відрізнити. Там вони рухаються, тут вони рухаються по-своєму — все майже однаково", — каже тренер.

У Рівному спортсменів готують до чемпіонату України з фехтування
Фото: Суспільне Рівне

Секція з фехтування в "Інваспорті" діє понад два роки. Нині її відвідують восьмеро спортсменів.

"Якщо ми говоримо про фехтування — це можна зрівняти із шахами, тільки які рухаються. Дуже багато у нас людей, які інтелектуально розвиваються, їм простіше прорахувати, що їм робити, як їм робити. А далі вже включається фізична форма і все інше", — розповів Станіслав Конопацький.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок