Рівненські бігуни несуть прапор з Бахмуту, його передадуть на саміт НАТО у Вільнюсі

Рівненські бігуни несуть прапор з Бахмуту, його передадуть на саміт НАТО у Вільнюсі

Ультрамарафон "Я піднімаю прапор України за НАТО!"
Учасники забігу у Києві, 25 червня 2023 року . Фото: Rivne Running Club

Бігуни Рівненського клубу бігу беруть участь в ультрамарафоні "Я піднімаю прапор України за НАТО!". Стартували спортсмени 25 червня у Києві, 28 планують бути у Рівному, повідомив Суспільному президент Rivne Running Club Сергій Ющишин. Прапор України з Бахмуту вони мають передати своїм литовським колегам на кордоні з Польщею, аби ті доставили стяг на саміт НАТО у Вільнюсі, запланований на 11-12 липня.

На день Конституції України, 28 червня, Рівне зустрічатиме учасників забігу "Я піднімаю прапор України за НАТО!". Участь у 16-денному марафоні загалом візьмуть 33 бігуни з України та Литви. Україну представляють бігуни Rivne Running Club.

"Це ультрамарафон, який пролягає з Києва до Вільнюса. Він стартував з Софіївської площі у столиці. Стартували різні спортсмени, представники посольства Литви в Україні, активісти, волонтери. Всі 12 представників від України — члени Rivne Running Club. Ми маємо таку честь нести прапор, який передали з Бахмуту, з поля бою — до польського кордону", — коментує Сергій Ющишин.

Рівненські бігуни несуть прапор з Бахмуту на саміт НАТО у Вільнюсі
Учасники забігу у Києві, 25 червня. Фото: Rivne Running Club

Він зазначив, що на україно-польському кордоні прапор передадуть бігунам з Литви, які фінішуватимуть з ним у Вільнюсі, напередодні саміту НАТО.

"Шлях наших бігунів пролягав через Бучу, Ірпінь, Гостомель, Бородянку — які під час повномасштабного вторгнення РФ сильно постраждали від російського звірства. Далі вони бігли через Макарів, Коростишів, а 26 червня ввечері їх зустрічали у Житомирі. Там з головою ОВА спортсмени покладали квіти до пам'ятника Героям АТО та ООС", — розповідає президент Рівненського клубу бігу.

Рівненські бігуни несуть прапор з Бахмуту на саміт НАТО у Вільнюсі
Учасники забігу у Житомирі, 26 червня. Фото: Житомирська ОВА

27 червня бігуни долають понад 85 кілометрів з Житомира до Звягеля, а 28 червня стартують зі Звягеля і до вечора мають подолати дистанцію до Рівного.

"Близько шостої вечора вони мають бути у Рівному. Пробігатимуть зі сторони зоопарку до майдану Просвіти перед ОДА, де і буде фініш четвертого дня забігу. Загалом наші спортсмени за ці дні мають пробігти понад 550 кілометрів. Бігуни рівненського клубу, які представляють Україну, біжать по черзі, змінюються, подекуди долають дистанцію по двоє-троє. Зауважу, що ініціатором та організатором забігу з української сторони стала Рівненська ОВА", — пояснює Сергій Ющишин.

Він акцентував, що основна мета ультрамарафону — привернути увагу до теми збройної агресії РФ проти України, посилити інформаційну складову підтримки України щодо членства в Північноатлантичному альянсі:

"Чому 33 учасники, чому і хештег наш #ukrainenato33? Бо якщо Україну приймуть в НАТО, то вона стане 33 членом альянсу. Тому ми привертаємо увагу — спортсмени показують зруйновану внаслідок війни цивільну інфраструктуру. Закликаємо рівнян долучитись: орієнтовно о 17:15 28 червня зустріти наших спортсменів зі сторони Києва, біля зоопарку, а також на майдані Просвіти близько 18:00".

З Рівного бігуни вирушать на Луцьк, Володимир, а 1 липня прапор з Бахмута передадуть на пропускному пункті Устилуг. Далі ультрамарафон продовжить 21 бігун з Литви. Захід ініціювали представники литовської громадської організації Blue/Yellow for Ukraine, який підтримали державні військові адміністрації Київської, Житомирської, Рівненської та Волинської областей.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок