У Міністерстві охорони здоров'я офіційно розділили медзаклади Рівненської області на загальні, кластерні та надкластерні та затвердили відповідні статуси. Про це повідомили у пресслужбі ОДА 13 червня. В області діятимуть сім надкластерних закладів, стільки ж кластерних та 15 загальних.
Такий розподіл зробили для того, щоб пацієнт, який в силу певних обставин не має можливості обрати медзаклад, зміг отримати невідкладну меддопомогу.
"В області буде діяти 7 надкластерних закладів, стільки ж кластерних та 15 загальних. Кожен заклад охорони здоров’я матиме визначені функції. Базові послуги надаватимуть у загальних лікарнях, якомога ближче до пацієнта, а високоспеціалізовані чи вузькопрофільні – у кластерних і надкластерних", – повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА, куратор галузі медицини Сергій Подолін.
Рівненська область матиме один госпітальний округ із госпітальними кластерами – у Рівненському, Дубенському, Сарненському та Вараському районах.
Надкластерні лікарні – це рівень високоспеціалізованої медичної допомоги. До переліку надкластерних увійшли 7 закладів:
- Рівненська обласна дитяча лікарня;
- Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка;
- Перинатальний центр;
- Протипухлинний центр;
- Фтизіопульмонологічний медичний центр;
- Острозька обласна психіатрична лікарня;
- Обласний госпіталь ветеранів війни.
Кластерні лікарні забезпечать надання більшості медичних послуг – від педіатрії до хірургічних втручань.
Погодили 7 кластерних закладів:
- Центральна міська лікарня Рівного;
- Березнівська ЦМЛ;
- Острозька багатопрофільна лікарня;
- Костопільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування;
- Сарненська ЦРЛ;
- Вараська багатопрофільна лікарня;
- Дубенська міська лікарня.
Лікарні загального рівня мають стати осередками надання допомоги на базовому рівні та за потреби перенаправляти пацієнта далі на кластерний або на надкластерний рівень.
Затвердили 15 загальних лікарень:
- Гощанська багатопрофільна лікарня;
- Здолбунівська ЦМЛ;
- Корецька міська лікарня;
- Клеванська лікарня ім. Михайла Вервеги;
- Міська лікарня №2 Рівного;
- Міська дитяча лікарня Рівного;
- Обласний центр психічного здоров’я населення;
- Рокитнівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування;
- Обласна психіатрична лікарня с. Орлівка;
- Дубровицька міська лікарня;
- Володимирецька багатопрофільна лікарня;
- Зарічненська багатопрофільна лікарня;
- Демидівська ЦРЛ;
- Млинівська ЦРЛ;
- Радивилівська ЦМЛ.
До спроможної мережі також увійшло 38 закладів первинної медичної допомоги, Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
23 заклади охорони здоров’я опинилися поза мережею, тобто такі, що мають переважно невелику кількість ліжок і у середньостроковій перспективі актуальність цих видів стаціонарної медичної допомоги можуть переглянути.
Що відомо про медичну реформу
З 2017 року в Україні розпочалась медична реформа. На початку липня 2022 року Верховна рада ухвалила законопроєкт №2347, який запустив наступний етап медреформи — формування спроможної мережі лікарень.
В Україні планують збудувати систему охорони здоров'я європейського зразка, а застарілий поділ лікарень на міські, районні та обласні нівелюють.
У березні 2023 року на Рівненщині відбулось перше засідання госпітальної ради за участі очільника МОЗ Віктора Ляшка. Він зазначив, що технічне оновлення лікарень відбуватиметься за гроші іноземних партнерів, зокрема, Світового банку. При цьому зауважив, що такі зміни для пацієнта означають державні гарантії доступних і якісних послуг.
"Тому лікарні, які сьогодні, можливо, десь в негарному стані, або не повністю укомплектовані відповідним медичним обладнанням, або медичними кадрами, повинні мати трирічні плани. Під цим розуміємо, що сюди потрібно привезти рентген-, УЗД-, КТ-апарат, або хірурга чи анестезіолога направити на роботу і спільно з громадою будемо дивитися, що потрібно змінити візуально для того, щоб змінити картину", — сказав Віктор Ляшко.
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: