Ринок праці в Україні відновився на 90% у порівнянні з періодом до повномасштабного вторгнення. Про оптимістичну динаміку в етері Суспільне. Спротив повідомив директор з комунікації порталу з пошуку роботи Work.ua Максим Пилипенко. Він також розповів про актуальні вакансії, середню заробітну плату та конкуренцію серед шукачів роботи.
Ситуація на ринку праці
"Після того, як було драматичне падіння ринку праці в березні 2022 року більш ніж у десять разів, сьогодні ринок праці відновлюється досить суттєво. З початку 2023 року ми помічали, що ринок праці щомісяця встановлював нові рекорди і зростав приблизно на плюс 10% в місяць до місяця. Зокрема, травень ми закінчили з показником понад 90 000 вакансій, а це відновлення ринку праці взагалі після повномасштабного вторгнення на 90%. Це досить оптимістична динаміка".
Відновлення ринку праці в регіональному розрізі
"По регіонах ринок праці відновлюється не зовсім пропорційно. Зокрема, на сході ринок праці відновився приблизно на 30-40%, центр — вже дотягується до 100%. Київська область, до прикладу, 77%. А щодо заходу, то там ще на початку 2023 року ринок праці відновився на 100%. Зараз вже 150%, а в Закарпатській області навіть понад 180%, там роботи майже вдвічі більше ніж було до повномасштабного вторгнення. Це наслідки внутрішнього приміщення людей на захід, релокації бізнесу. На заході із роботою ситуація динамічніше розвивається".

Зарплати
"Ми бачимо тенденцію до підвищення зарплат. Упродовж 2022 року середня зарплата була на рівні 15 тисяч гривень. У 2023 році вперше підвищилась зарплатня у лютому, зросла на 1000 гривень, у травні ми зафіксували ще зростання на 500 гривень. І наразі середня зарплата по Україні складає 16 500 гривень. Якщо говорити про найбільш оплачувані посади, то сюди відноситься водій міжнародник, який заробляє понад 40 тисяч гривень. А якщо говорити про сфери, то це сфера нерухомості — там середня зарплата коливається на рівні 30 тисяч гривень.
Зростання зарплат пов'язане з тим, що роботи на ринку стає більше, а кандидатів — менше. Це ми бачимо згідно з показником конкуренції. Конкуренція за роботу вже знаходиться на рівні до повномасштабного вторгнення і роботодавцям складніше підбирати працівників. Зарплата сьогодні — це один з інструментів для залучення нових працівників".
Конкуренція
"Найбільша конкуренція серед тих, хто хоче працювати дистанційно. У такій сфері найбільший попит шукачів, оскільки, щоб працювати дистанційно, потрібний лише інтернет і комп'ютер, цього досить. Тому більше кандидатів. Менша конкуренція серед шукачів на роботи, які пов'язані з особистою присутністю на виробництві. До прикладу, зараз роботодавці говорять, що складно знайти водіїв".
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook