У Рівному хочуть встановити комплексні системи безпеки у навчальних закладах середньої та дошкільної освіти. Про це повідомили в управлінні освіти. Наразі такі системи у тестовому режимі працюють у двох закладах обласного центру — ліцеях №12 та №16.
Вахтерка рівненського ліцею №12 Ольга Покидько розповіла: систему встановили пів року тому, це був тестовий режим.
"Тепер ми бачимо, що де робиться. Раніше мусили ходити навколо школи, когось садили на своє місце, а самі обходили", — розповідає вахтерка.
До системи безпеки входять:
- камери спостереження;
- системи сповіщення повітряної та інших небезпек;
- кнопка виклику правоохоронців;
- датчики руху та задимлення.
На території ліцею та у приміщенні навчального закладу встановили 30 камер спостереження, також облаштували автоматичну систему сповіщення.
"Вся система включає датчики, сигналізацію, які з'єднані в єдину систему. Система себе показала надзвичайно корисною у випадку сповіщення про надзвичайні ситуації. Сповіщення приходить раніше, ніж нам повідомляють про це у ЗМІ й повністю покриває весь корпус і територію школи. Це дає нам можливість швидко реагувати на випадок надзвичайної ситуації", — каже директорка ліцею Тетяна Луцюк.
Як розповідає представник охоронної фірми Олег Федак, записи з камер спостереження зберігається мінімум два тижні, в залежності від обсягу інформації.
"Ми встановлюємо сигналізацію, відеоспостереження за власний кошт. Бюджеті кошти не залучається. Дані системи ми встановлюємо з розрахунку того, що в майбутньому, при укладенні угоди, ми несемо повну матеріальну відповідальність за навчальний заклад. Тому ми зацікавленні встановити таку кількість необхідного обладнання, при якій ми можемо бути спокійними", — каже заступник генерального директора компанії "ЕФОРТ".
Тестову систему безпеки також встановили ще у ліцеї №16.
"Ми тільки укладаємо з ним договір на надання послуги охорони. Це перші наші заклади, подивимося, як працює і визначимо надалі наш формат співпраці. Потім проведемо безпосередньо нараду з керівниками закладів і будемо обговорювати, яким чином будемо втілювати цей проєкт в місті далі", — говорить начальник міського управління освіти Богдан Турович.
За даними секретаря Рівнеради Віктора Шакирзяна, на обслуговування такої системи необхідно орієнтовно дев'ять тисяч гривень на місяць. Гроші планують залучати з міського бюджету.
Читайте також
- На Рівненщині під колесами підводи загинув 10-річний хлопчик. Що відомо про інцидент
- Більше, ніж торік: скільки абітурієнтів зареєструвались для складання НМТ-2023 на Рівненщині
- Рада офіційно визнала рашизм ідеологією Росії: експерт розповів, що це змінить
- "Врятуй кінцівку". Як діє програма в Україні та хто може взяти участь
- "Треба давати людям не тільки рибу, а й і вудку": хто в Україні може отримати насіння для весняної посівної через USAID
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: