Психолог ліцею на Рівненщині, якого відсторонили через відсутність щеплення проти COVID-19, програв суд

Психолог ліцею на Рівненщині, якого відсторонили через відсутність щеплення проти COVID-19, програв суд

Рівненський апеляційний суд відмовив у позові практичному психологу одного з ліцеїв в області, якого відсторонили від роботи через відсутність щеплення проти COVID-19. Про це повідомляють у пресслужбі установи. Чоловік оскаржував у судах наказ навчального закладу і наполягав на стягненні з директора середнього заробітку та відшкодування моральної шкоди.

На початку листопада 2021 року психолога, як й інших працівників ліцею, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 4 жовтня 2021 № 2153 "Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням", зобов'язали надати документ, який підтверджуватиме наявність вакцинації проти COVID-19 або медичний висновок про протипоказання до щеплення.

"У визначений відповідачем строк позивач не надав ані документ про щеплення, ані медичного висновку про абсолютні протипоказання до вакцинації гострої респіраторної хвороби COVID-19. Натомість він звернувся із запереченнями на ім’я директора ліцею, в яких висловив незгоду з необхідністю обов’язкової вакцинації", — йдеться у повідомленні Рівненського апеляційного суду.

Директор ліцею відсторонив психолога від роботи на час відсутності щеплення без збереження заробітної плати.

"Практикуючий психолог відмовився ознайомлюватись із цим наказом та звернувся до суду з позовом до ліцею про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди", — додали в пресслужбі установи.

Читайте також: Як в Україні змінилось ставлення до вакцинації. Розповідає експерт з питань імунопрофілактики

Оскільки суд першої інстанції відмовив чоловікові у задоволенні позовних вимог, він оскаржив це судове рішення в апеляційному суді. У скарзі він стверджував, що наказ порушує його конституційне право на працю, а директор закладу спонукав до вакцинації.

Рівненський апеляційний суд відмовив психологу у задоволенні апеляційної скарги, а рішення місцевого суду залишив без змін.

"У законодавстві України відсутня норма, яка дозволяла б примусову вакцинацію. Навіть якщо щеплення обов’язкове, законодавство не передбачає примусове щеплення, тобто змусити будь-кого вакцинуватися примусово неможливо й у разі відсутності вакцинації діюче законодавство дозволяє відсторонювати деяких працівників без виплати заробітної плати. На період усунення від роботи за працівником зберігається його робоче місце", — пояснили у пресслужбі суду.

Доказів наявності у психолога протипоказань до щеплення однією з вакцин проти COVID-19 в матеріалах справи не було.

"Не знайшло підтвердження і покликання апелянта про дискримінацію з боку керівництва ліцею, оскільки увесь педагогічний колектив попередили про наявність документа про вакцинацію або надання медичного висновку про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19", — йдеться у повідомленні пресслужби суду.

Читайте також

  • Додатковий навчальний рік: що про це думають батьки та освітяни
  • У Рівному власники гаражів на території училища протестують проти їх знесення
  • Туберкульоз на Рівненщині: як його виявляють, хто в зоні ризику та чим допомагають хворим

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок