У Рівному власники гаражів на території училища протестують проти їх знесення

У Рівному власники гаражів на території училища протестують проти їх знесення

Ексклюзивно
У Рівному власники гаражів на території училища протестують проти їх знесення
На фото — власники гаражів на території училища, березень 2023 року. Фото: Суспільне Рівне

Дирекція вищого професійного училища ресторанного сервісу та торгівлі, що на вулиці Степана Дем'янчука у Рівному, просить звільнити територію від гаражів. Їх понад 20 років тому облаштували рівняни, уклавши договори з училищем та сплачуючи щоквартальну оренду. Власники гаражів відмовляються їх демонтовувати, натомість дирекція училища вже запланувала реконструкцію корпусів під європейський проєкт.

68 власників гаражів, облаштованих по вулиці Степана Дем'янчука, на території вищого професійного училища ресторанного сервісу та торгівлі, відмовляються їх демонтувати на вимогу адміністрації навчального закладу. Кажуть, що гаражі встановили відповідно до договорів з директором училища і не мають куди їх переносити.

"Маємо право претендувати перші на цю землю. Ми 20 років платили за неї оренду. Будувалися гаражі капітально і нікому вони не заважали. Проводили світло, копали ями", — каже власник гаража Анатолій Верещук.

Земля навчального закладу 25 років в потребах училища не використовувалася.

"Ми орендували — училищу платили гроші за земельну ділянку. У мене 20 квадратів. Платили поквартально впродовж 20 років. Потім нам сказали «забирайтесь»", — каже власник гаража Леонід Теологов.

У Рівному власники гаражів на території училища протестують проти їх знесення
Оголошення на одному з гаражів на території училища. Фото: Суспільне Рівне

Загалом на території закладу 70 гаражів, каже власник одного з них Володимир Борболь.

"Якщо їх знімають — усі машини стають біля під'їздів. У нас тут і так нема де машини ставити у новобудовах. Увечері швидка не може проїхати, про пожежну навіть мовчимо. В районі більше стоянки нема ні одної. Була одна — за радіозаводом, там побудували будинок", — додає чоловік.

Директор училища Віктор Рудик не заперечує, що власники гаражів, згідно з укладеними договорами, і справді сплачували оренду впродовж 20 років. Каже, ці кошти використовувалися закладом як спецфонд, однак потім договори довелося розірвати.

"Шість років тому одна з мешканок прилеглого будинку написала у міську раду скаргу, що гаражі їй заважають, прийшла комісія з міської ради й встановила, що заклад не має права здавати землю в оренду на паркомісця. Ми розірвали угоду з усіма власниками гаражів і шість років тому попередили їх про те, що вони мають прибрати залізні гаражі з нашої території", — каже Віктор Рудик.

Він додає: останні шість років власники гаражів на території училища користувалися ними фактично безплатно, а адміністрація закладу закривала на це очі, аж поки не знайшли інвестора для реконструкції одного з приміщень училища.

"Ми попали в європейський проєкт по реконструкції корпусів навчально-виробничих приміщень. Там велика сума європейських інвестицій. Реконструкція цих приміщень почнеться з 1 липня. Вже закінчені проєктні роботи, підписана рамкова угода. Почнемо огороджувати територію навчального закладу і не дозволимо стороннім транспортним засобам знаходитися на території навчального закладу", — пояснює директор.

Щоб відстоювати свої права, власники гаражів об'єдналися у кооператив. Кажуть: вісім його членів нині боронять Україну на фронті, відтак, інтереси свої і їхні відстоюватимуть усіма законними способами.

"Будемо звертатися до міського голови та у відповідні органи, щоб перевірили, як саме керівник даного навчального закладу отримував кошти впродовж 20 років, хоча не мав права цього робити. Давав на це спеціальну угоду, відтак люди знали, що у них є угода, однак не знали правових наслідків того, що навіть ці кошти, сплачені даному керівнику, є незаконно сплачені фактично", — пояснює адвокат власників гаражів Олексій Домецький.

Він додає: гаражі встановлені в офіційний спосіб на території, яку ніхто самовільно не захоплював, а тому питання їх подальшої долі збираються порушити на сесії міської ради.

"Будемо звертатися з колективною заявою на міського голову, на сесію. Щоб на сесії затвердити проєкт відведення земельної ділянки під даний гаражний кооператив, щоб люди мали змогу на законних підставах сплачувати подальшу оренду, але вже у бюджет міста", — каже адвокат.

Читайте також

  • Кіоски біля "Сільпо" у Рівному зареєстрували як нерухомість
  • Як захиститись від шахрайських розсилань у месенджерах. Пояснює кіберполіцейський з Рівного
  • "Жодна організація не займається цим за гроші". Що варто знати про шахрайство з військовополоненими
  • Будівництво житлового будинку поблизу Свято-Успенської церкви у Рівному: що відомо і як реагують містяни
  • З третьої спроби за майже 73 тисячі гривень: на торгах продали будівлю першої в Рівному парової водокачки

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок