Вихователька дитсадка на Рівненщині, яку звільнили за фото в купальнику, вдруге виграла суд

Вихователька дитсадка на Рівненщині, яку звільнили за фото в купальнику, вдруге виграла суд

Вихователька дитсадка на Рівненщині, яку звільнили за фото в купальнику, вдруге виграла суд
Віта Черешньовська біля Радивилівського районного суду, березень 2023 року. Фото: Facebook / Віта Черешньовська

Колишню виховательку дитсадка в селі Бугаївка на Рівненщині Віту Черешньовську поновили на посаді та мають виплатити понад 100 тисяч гривень за вимушений прогул та моральну шкоду у сумі 20 тисяч гривень. Її звільнили у 2017 році за те, що на своїй сторінці в Instagram вона виставила фото, де вона у купальнику на відпочинку з чоловіком. Суспільному Віта Черешньовська розповіла про свої емоції від рішення суду та про плани на майбутнє.

Про що ця справа

У 2017 році завідувачка дитячого садка у селі Бугаївка на Рівненщині Лариса Музика звільнила підлеглу за, на її думку, аморальні фото у купальнику на відпочинку з чоловіком.

Вихователька садочка на Рівненщині, яку звільнили за фото в купальнику, вдруге виграла суд
Фото із соцмереж Віти Черешньовської, 2017 рік. Фото: Віта Черешньовська

Віту Черешньовську звільнили одразу, у перший після декретної відпустки робочий день. Вихователька суд за поновлення виграла, але керівниця звільнила її знову. Крім "аморальної поведінки", директорка вказала ще один пункт — "прогул":

"Я пішла поновлятися на роботу. Музика прийняла мою заяву про поновлення, взяла трудову, написала там "поновити" і одразу ж віддала мені наказ про звільнення. Що це за прогул — ніхто з нас не знає й досі", — розповіла Суспільному Віта Черешньовська.

Рішення суду

Радивилівський районний суд 6 березня визнав звільнення неправильним, а Віту Черешньовську вважати звільненою під час ліквідації закладу.

"Очікувалося, знаєте, емоційно більшого за ці шість років. Важко було це все пережити. Я і вагітною ходила на засідання суду. І різні емоційні ситуації були, адже на мене, мою писали всілякі "гадості". Але я знала, що перемога буде за нами. Тут навіть і сумнівів не було. Звичайно, що я раділа і зараз рада. Але такого спокою, на душі, чесно скажу, немає. Ця образа все одно залишиться назавжди", — розповіла Суспільному Віта Черешньовська.

Суд також прийняв рішення про окрему ухвалу і направив його у прокуратуру за статтею 172 Кримінального кодексу України про наявність ознак складу кримінального правопорушення щодо звільнення Черешньовської.

"За те, що вона не виконала рішення суду. Мені не дали навіть до моїх повноважень приступити, хоча мали б мені дати пропрацювати хоча б один день. А так, я навіть хвилини не пропрацювала", — розповіла Суспільному жінка.

Плани на майбутнє

"Звільнення суд анулював і згідно з його постановою, мене вважатимуть звільненою вже під час ліквідації закладу. Зараз вдома займаюсь невеличким бізнесом. Але, знаєте, цей осад від звільнення мені не давав можливості вийти на роботу. Чомусь психологічно я вважала, що мене зараз будуть засуджувати в кожному колективі. Одні люди прямо в очі говорять, що все добре, ось "ти така молодець", але позаочі все одно вважають: "звільнена за аморальну поведінку".

Не знаю, як буде зараз з остаточним рішенням суду. Надіюся, що мені буде трошки легше. Важко психологічно повернутися в колектив".

Дитсадок, у якому працювала вихователька, ліквідували, втім, Віта Черешньовська не впевнена, чи повернулась би на роботу.

Читайте також

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок