"Три роки пандемії не навчили не чхати на співгромадян": головний санлікар Рівненщини про ситуацію з COVID-19 та ГРВІ

"Три роки пандемії не навчили не чхати на співгромадян": головний санлікар Рівненщини про ситуацію з COVID-19 та ГРВІ

"Три роки пандемії не навчили не чхати на співгромадян": головний санлікар Рівненщини про ситуацію з COVID-19 та ГРВІ
. Фото: Суспільне Рівне

Рівень захворюваності на COVID-19 на Рівненщині — найвищий серед інших областей України, а упродовж минулого тижня в області зареєстрували майже сім тисяч випадків захворювання на ГРВІ. Про це 8 березня на брифінгу Рівненської ОВА розповів головний санлікар області Роман Сафонов.

Про ГРВІ та COVID-19

"Найбільш розповсюдженими в цей період є ГРВІ, грип А, парагрип і, звісно, COVID-19. Впродовж тижня на Рівненщині зареєстрували 6 996 випадків захворювань на ГРВІ. Діти до 17 років є рушієм цього епідпроцесу", — зазначив Роман Сафонов.

Він додав: захворюваність на COVID-19 в області також зросла:

"З семи тисяч хворих на звичні нам інфекції одна тисяча, а це 15%, припадає на остогидлий нам усім COVID-19. На жаль, рівень захворюваності ним на Рівненщині найвищий серед інших областей України. Три роки пандемії не навчили багатьох наших земляків не чхати на співгромадян. В прямому і переносному сенсі. Сотні людей, на жаль, досі, знаючи про свою хворобу, їздять маршрутками, автобусами, потягами без масок".

Втім, за словами Романа Сафонова, жорстких обмежувальних заходів поки не вводитимуть.

Читайте також: П'ять смертей за тиждень: на Рівненщині на третину збільшилася кількість підтверджених випадків COVID-19

Про вакцинації

Епідеміологи, за словами Романа Сафонова, у 2023 році прогнозують ріст захворювання на кір:

"Кір не така проста інфекція, як багатьом здається. Він небезпечний серйозними ускладненнями — пневмонією, отитом, енцефалітом тощо. Ліків не існує, а запобігти захворюванню може вакцинація проти КПК".

Темпи вакцинації проти COVID-19 на Рівненщині знизилися, повідомив директор департаменту охорони здоров’я області Олег Вівсянник. При закладах охорони здоров'я в області працює 130 пунктів вакцинації. Також працюють центри вакцинації.

Олег Вівсянник зазначив, що темпи вакцинації проти COVID-19 знизилися:

"У нас є достатньо ресурсу для того, щоб забезпечити вакцинацію. Сьогодні проти COVID-19 вакцинується близько 300 людей за добу — це дуже мало. На сьогодні в області провакциновано однією дозою близько 48% населення, двома дозами — 49%, додатковою дозою — понад тисячу осіб. Першою бустерною дозою провакциновано 9% населення, а другою бустерною дозою — понад 5% населення".

Читайте також: "Треба захистити": як у Рівному вакцинують дітей від п'яти років проти COVID-19

Станом на 8 березня на Рівненщині проти COVID-19 провакцинували однією дозою 407 дітей, двома — 277.

"Використовується для цього вакцина Pfizer. Наголошую, що в цій вакцині утричі менше активної речовини, тому такою вакциною можна вакцинувати дітей від 5 до 12 років. Перед тим як вакцинувати дитину, потрібно проконсультуватися із сімейним лікарем", — сказав Олег Вівсянник.

Планові щеплення і надалі залишаються обов'язковими, зазначив Роман Сафонов.

"Перед тим, як дитина буде відвідувати дитячий організований колектив, вона повинна мати щеплення згідно з календарем. Якщо дитина без поважних причин або через небажання батьків проводити щеплення, його немає, її просто не допустять до освітніх закладів. Дитина має бути щеплена проти десяти інфекційних хвороб: гепатиту B, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та хіб-інфекціїГостра інфекційна патологія, викликана гемофільною паличкою.

Вакцинація ВПО

"Вакцина доставляється як до місць компактного проживання, так і в пунктах, центрах вакцинації. Станом на 8 березня вакцинували понад 12 тисяч внутрішньо переміщених людей, з них — 1 300 дітей", — зазначив Олег Вівсянник.

Читайте також

  • "Шахраї просять не телефонувати їм": що не можна робити на шопінгу в інтернеті — поради рівненського кіберполіцейського
  • Отаман Тарас Бульба: рівненський історик видав книгу, де спростовує міфи про засновника УПА "Поліська січ"
  • "Я військовий, тому здаватися не звик": боєць, який реабілітується на Рівненщині, мріє стати психологом

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок