На Рівненщині шукатимуть віруси грипу і COVID-19 у стічних водах: це новий метод контролю пандемії

На Рівненщині шукатимуть віруси грипу і COVID-19 у стічних водах: це новий метод контролю пандемії

На Рівненщині шукатимуть віруси грипу і COVID-19 у стічних водах: це новий метод контролю пандемії
. Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині задіють новий метод контролю захворюваності на COVID-19 та грип — епідеміологічний нагляд за стічними водами. Про це інформує у Facebook Рівненська ОВА з поясненням, що каналізація швидше видає результат, адже в тілі людини вірус є одразу після зараження. Тоді як симптоми недуги проявляються за два тижні. Цей метод контролю захворюваності, окрім Рівненської, практикуватимуть також в Чернігівській, Київській, Житомирській та Вінницькій областях.

Над новим методом контролю захворюваності на COVID-19 та грип працюють фахівці центрів контролю та профілактики хвороб.

На Рівненщині шукатимуть віруси грипу і COVID-19 у стічних водах: це новий метод контролю пандемії
Фото: Фото: Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб

З жовтня 2022 року епідеміологічний нагляд за стічними водами запровадили у Львівській, Чернівецькій, Кіровоградській та Дніпропетровській областях, інформуює Рівненська ОВА.

"Дослідження показали, що аналізуючи господарсько-побутові стоки, можна виявити віруси ще до того, як вони почнуть масово поширюватись серед людей, і до постановки діагнозів у перших пацієнтів. Адже виділення багатьох патогенів з організму починається за кілька днів до перших проявів хвороби. Оцінюючи вірусне навантаження SARS-CoV-2 чи грипу в стічних водах, можна оцінити реальну картину поширення інфекції в регіоні дослідження, включно з безсимптомними носіями і тими, хто не звернувся до лікаря", — пояснюють суть методу в дописі.

Вперше цей метод протестували щоб в епідсезоні 2022-2023 року, щоб виявити вірус грипу. І він дозволив спрогнозувати епідемічну ситуацію на грип на два тижні раніше, аніж іншими методами, зреагувати та вжити запобіжні заходи.

Що відомо

  • На Дніпропетровщині запровадили новий метод контролю захворюваності на COVID-19. З його допомогою, кажуть епідеміологи, каналізація дає показовий результат, адже у тілі людини вірус є одразу після зараження. Тоді як симптоми недуги проявляються за два тижні.
  • На Львівщині дослідження стічних вод на наявність коронавірусу і грипу проводитимуть за методикою США та ЄС. Так можна оцінити реальну картину поширення коронавірусної інфекції.
  • У Чернівецькій області в стічних водах почали досліджувати концентрацію коронавірусу. Це роблять в межах пілотного проєкту, який реалізовують в чотирьох областях України.
  • У Кіровоградській області розпочався проєкт з виявлення коронавірусу у стічних водах. Це допоможе вірусологам прогнозувати поширення захворювання на декілька тижнів вперед. Такі дослідження роблять у Нідерландах, Австралії, США, Франції, Італії та Австрії.

Читайте також

  • "Поліомієліт може повернутися": Рівненський центр контролю хвороб про рівень щеплення дітей
  • "Хочеться побажати усім знайти свою домівку": як волонтерка з Рівного доглядає за понад двома десятками котів
  • "Це місце підтримки сімей з дітьми": у Рівному запрацювала розважальна локація від ЮНІСЕФ

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок