У Чернівецькій області в стічних водах досліджують концентрацію коронавірусу

У Чернівецькій області в стічних водах досліджують концентрацію коронавірусу

У Чернівецькій області в стічних водах досліджують концентрацію коронавірусу
Працівники завантажують зібрані зразки води. Facebook/Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб

У Чернівецькій області в стічних водах почали досліджувати концентрацію коронавірусу. Це роблять в межах пілотного проєкту, який реалізовують в чотирьох областях України.

Про це в коментарі Суспільному сказала головна санітарна лікарка області Наталія Гопко.

За її словами, двічі на тиждень фахівці беруть зразки води у час найвищого навантаження на водоочисну систему. Зразки відправляють на дослідження у лабораторний центр у Львові.

"Такі дослідження дадуть можливість оцінювати ситуацію з першим випередженням, тобто ще до того, як ми побачимо зростання з кількістю нових випадків інфікування", — каже Гопко.

У Чернівецькій області тестуватимуть стічні води на концентрацію коронавірусу
Працівники Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб біля очисної споруди. Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб

У лабораторії визначатиметься концентрація збудника коронавірусу, аби сповна оцінити епідемічну ситуацію.

У Чернівецькій області вже взяли два зразки води у Чернівцях та Сторожинці. Окрім Чернівецької області, до пілотного проєкту увійшли Кіровоградська, Львівська та Дніпропетровська області.

Проєкт триватиме до кінця 2022 року, досвід проєкту планують поширювати і на інші області. Його фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Що відомо

  • Дослідження стічних вод на наявність SARS-CoV-2 – це спосіб кількісно оцінити та зрозуміти його загальну присутність у популяції. До прикладу, такі дослідження вже проводять групи фахівців у Нідерландах, Австралії, США, Франції, Італії, Австрії.
  • За інформацією МОЗ, вірус присутній у біологічних виділеннях інфікованої людини незалежно від того, має вона типові для захворювання симптоми чи ні.
  • Вірус можна виявити у випорожненнях людини протягом кількох годин після інфікування та надалі, незалежно від тяжкості симптомів COVID-19. Відтак вірус в господарсько-побутових стоках можна виявити до того, як він пошириться серед людей, і до виявлення симптомів у перших пацієнтів.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок