Про насильство і стрес: ГО з Рівненщини розробила онлайн-гру для шкільних психологів

Про насильство і стрес: ГО з Рівненщини розробила онлайн-гру для шкільних психологів

Про насильство і стрес: ГО з Рівненщини розробила онлайн-гру для шкільних психологів
Тренінгова сесія для шкільних психологів, м. Львів. Фото: Facebook / Et cetera

Громадська організація Et cetera з Рівненщини розробила освітню сюжетну онлайн-гру "КРОК" для шкільних психологів. З її допомогою вони можуть пропрацьовувати з дітьми теми з протидії насильству, розповіла Суспільному комунікаційна менеджерка ГО Тетяна Шокур. Під час створення гри розробники використали методику казкотерапії, а для шкільних психологів з усієї України запустили марафон, за результатами якого вдосконалюватимуть гру.

Чому виникла потреба у розробці гри?

— Наша команда брала участь у хакатоні "Hack for locals 2.0", темою проєктів на якому була протидія різним видам насильству. Ми точно знали, що ми хочемо створити гру, яка буде у простий спосіб говорити про таку досить складну тему. Проте розуміння цінності та масштабу проєкту, який ми створили, до нас прийшли вже згодом у процесі його реалізації.

У чому полягає методика казкотерапії?

— Ми використовуємо не просто казкову історію, а сюжетну онлайн гру. В її основі лежать основні риси казкотерапевтичних історій. Упродовж гри учні стають свідками одного дня з життя їхнього однолітка та мають змогу впливати на розвиток подій за допомогою голосування.

Гра розказує нам історію звичайної людини, з якою себе підсвідомо ототожнюють гравці, вони переносять свої почуття, емоції та хід думок на персонажа. Коли у грі з’являється суперечлива ситуація, так звана розвилка, учні обирають один із запропонованих варіантів розвитку подій.

Найважливішим етапом є рефлексія після проходження сценарію. Саме під час неї психолог разом з гравцями аналізує хід гри, їхні дії, обговорюють емоції персонажів та фантазують про можливі шляхи розвитку події після кінцівки сценарію.

Психологи тест
Варіанти сценаріїв гри. Фото: скриншот з гри "КРОК"

Такий формат роботи з темою протидії насильству дає змогу учням відкрито та щиро ділитись своїми емоціями та думками. Саме у такий спосіб ми формуємо у підлітків емпатію, підвищуємо рівень емоційного інтелекту та даємо розуміння, що ідеальних рішень у житті не існує.

Хто працював над сценарієм, на що звертали увагу під час розробки ситуацій?

— Працювала велика команда: психологи, асистенти, редактори, кадрувальники та експерти з ГО "Рада жінок Донеччини". Під час написання ігрових сценаріїв головним завданням було викласти важливі та непрості теми у простий та зрозумілий підліткам спосіб: від початку роботи над типовими темами з методичних рекомендацій всесвітніх організацій до моменту його реалізації у грі.

Ми хотіли зробити теми живими та реалістичними, але водночас такими, які б не травмували дітей. Наші сценарії мають спонукати гравців до рефлексії, обговорення. Саме з такою метою ми додавали суперечливі ситуації, цікаві алюзії та знайомі сучасним підліткам ігри, пісні тощо.

Як запустили марафон для шкільних психологів та у чому його мета?

— Мета марафону – залучити максимальну кількість психологів з усієї України до проведення уроків з використанням гри "КРОК". Гра – це той інструмент, який психологи можуть використовувати разом з методичними рекомендаціями, щоб ефективно взаємодіяти з дітьми, пропрацьовувати теми з протидії насильству.

Психологи тест
Фото: скриншот з гри "КРОК"

Після реєстрації на марафон ми даємо психологам всі необхідні інструменти – електронну версію методичних рекомендацій до гри, безплатний доступ до гри та інструкції з її використання. Своєю чергою ми отримуємо чесні відгуки про результати використання гри.

На етапі марафону ми відкрито приймаємо поради та пропозиції щодо вдосконалення гри та ідей для нових сценаріїв від наших марафонців.

Марафон триватиме до 25 лютого включно. Зареєструватися на нього можна ТУТ.

Чи будуть результати по марафону?

— Основним результатом марафону будуть відгуки шкільних психологів про використання гри. Їх можна залишити у Facebook за тегом #КРОК_etc. А також — кількість уроків, які психологи проведуть разом з дітьми. За дні від початку марафону ми маємо вже 60 реєстрацій. Якщо кожен психолог проведе хоча б по одному уроку з використання гри для класу з 15 учнів, то ми охопимо 900 підлітків.

Тобто 900 учнів у ненав'язливий спосіб зможуть:

  • навчитися ідентифікувати ситуації з проявами насильства;
  • зрозуміти, які дії виконувати у ситуаціях з проявами насильства;
  • усвідомити, що подібне трапляється, незалежно від дій та особистості;
  • пережити демо-стресову ситуацію у грі, щоб не оцінювати негативно себе та свої емоції у випадку потрапляння у ситуації з насильством.

Ми очікуємо, що завдяки марафону наша гра пошириться в освітянській спільноті. Відгуки, які нам залишатимуть марафонці, напряму впливатимуть на розвиток та вдосконалення гри у майбутньому. Ми цінуємо час та досвід наших користувачів і докладаємо максимум зусиль, щоб зробити гру корисною для них.

Читайте також

  • На Рівненщині перевіряють усі школи через повідомлення про замінування
  • Померла зв'язкова УПА з Рівненщини, яка віддала привезену із заслання сукню на маскувальні сітки
  • СБУ викрила чоловіка з Рівненщини, який перейшов на бік окупантів
  • У центрі Рівного авто швидкої допомоги зіткнулось з легковиком

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок