У Рівному розпочалися безкоштовні курси підготовки персоналу для швейних підприємств. Навчання організовує Асоціація легкої промисловості спільно із Pro Women UA. Курс триватиме два місяці. Після його завершення слухачам пропонують роботу у підприємствах Рівного.
29-річна рівнянка Надія Євсютіна прийшла на курси, бо, каже, професія швачки зараз мати попит на ринку праці:
"В минулому це зовсім не було пов'язано з шиттям. Це була робота за кордоном. Щось для себе спробувати пошити і потім його використовувати у своєму одязі — це було б класно".
Попередній досвід та навички у шитті для слухачок курсів не є обов'язковими. Тут навчають "з нуля".
"Кожне виробництво у нас в місті потребує кадрів і це реальність, від якої залежні усі виробники. Тобто є робота, але немає кому зробити її. Відповідно навчальні курси — це було одне завдання від Асоціації, яка дає можливість розвиватися брендам, виробникам. І завдяки цій навчальній програмі ми працевлаштовуємо жінок. Це — обов'язкова вимога", — каже голова Асоціації легкої промисловості Оксана Харькіна.
Для слухачок та підприємств курси безкоштовні. Таку ініціативу впроваджують за технічної підтримки ООН та за фінансування Жіночого фонду миру, розповідає Оксана Харькіна:
"У нас було дві повноцінні групи, а ще декілька розбитих. Тому ми вважаємо, що це п'ята група повноцінна і перша в цьому році".
Сергій Широкоступ має власний бренд одягу. У квітні 2022 року підприємець релокував частину бізнесу з Харкова. Нині у рідному місті чоловік шиє амуніцію для військових, а у Рівному займається створенням верхнього одягу — від дизайну до пошиття. Сергій каже, що готовий працевлаштувати швачок після завершення курсів.
"Працюємо також з центром зайнятості з пошуку швачок. Але, швачок потрібно більше, ніж їх є в Рівному. Так, дуже гострий дефіцит. Що можемо обіцяти? Обіцяти постійне завантаження роботою та гідну заробітну плату. Якщо людина цього буде хотіти — ми це забезпечимо. Тобто, з людини бажання, а з нас — усе інше", — каже Сергій Широкоступ.
Підприємець після перемоги хоче продовжити розвивати бізнес у Рівному, тому люди потрібні на довготривалий термін:
"Наразі ми набираємо 12 людей. Якщо ми будемо розуміти, що ми 12 набрали, виробництво запустили, з продуктом відбувається так, як ми прогнозували, то тут сміливо можна набрати ще 10-12".
Випускниця торішнього курсу Марина Мошинська приїхала до Рівного з міста Костянтинівка, що на Донеччині:
"Шукала роботу, натрапила на курси, тоді пройшла навчання тут, двомісячні курси. І влаштувалася на роботу, уже четвертий місяць я працюю на цьому підприємстві".
За освітою вона — агрономка, але у рідному місті працювала в бібліотеці.
"Зараз ми шиємо жіночі футболки. Взагалі є і штани, і сукні, інші жіночі речі, дуже цікаві. Асортимент великий. Кожна — творча натура, а це процес творчий, тому я рада", — додає випускниця курсу.
Зараз триває набір до групи з 15 людей. За словами Оксани Харькіної, ще є вільні місця.
Читайте також
- Загибель дитини на водоймі у Рівному: в поліції розповіли обставини випадку
- Макарони по 109 гривень: прокуратура почала провадження за фактом закупівлі у дитсадки Рівного, керівника управління мер відсторонив
- ІПСО від РФ: які прийоми використовує російська пропаганда та як перевірити інформацію
- У Рівному оголосили архітектурний конкурс на найкращий проєкт нового собору та житлового кварталу
- Як відстежують землетруси на Рівненській АЕС та що зафіксували під час поштовхів у Туреччині й Сирії
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: