"У пріоритеті ті, хто хоче вчитися новому": експерт розповів про вакансії та ринок праці в Україні

"У пріоритеті ті, хто хоче вчитися новому": експерт розповів про вакансії та ринок праці в Україні

Ексклюзивно
"У пріоритеті ті, хто хоче вчитися новому": експерт розповів про вакансії та ринок праці в Україні
. Фото ілюстративне / Суспільне Рівне

Кількість вакансій на ринку праці в Україні у січні 2023 року вперше за час повномасштабної війни перевищила 59 тисяч. Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією Work.ua. Лідерами за кількість розміщених вакансій стали Київська, Львівська, Дніпропетровська, Одеська та Івано-Франківська області.

У 2023 році через повномасштабне вторгнення очікують нестачу кадрів, відтак роботодавці готові наймати людей, які не є професіоналами, але мають здібності до навчання і розвитку. Про це в телемарафоні Суспільне. Спротив розповів PR-директор сайту з пошуку роботи Work.ua Максим Пилипенко.

Тенденції та ситуація в регіонах

У пріоритеті ті, хто хоче вчитися новому: яка ситуація на ринку праці в Україні
Фото: Суспільне Рівне

— Ці дані свідчать про те, що попри все, що відбувається в країні, ринок праці розвивається і встановлює рекорди навіть у перший місяць зими, коли традиційно це сезон низький для бізнесу. Але ми бачимо за результатами, що бізнес набирає обертів.

Читайте також: Скільки безробітних претендує на одну вакансію на Рівненщині. Дані центру зайнятості

Ринок праці розвивається пропорційно. На західній Україні ринок праці відновився повністю у Львівській області, там і вакансій більше, ніж це було у 2022 році. Що стосується центру і півдня, то там відновлення ринку складає 50-60%.

Бізнес і шукачі на новорічні канікули не йшли. З 2 січня вже був перший робочий день року, шукачі активізувались і теж встановили рекорд, найбільший за цей період протягом останніх десяти років.

Рівень зарплати — на рівні 2022 року — 15 тисяч гривень — це середня зарплата по Україні. Коли ми проводили опитування роботодавців, то роботодавці також закладають підвищення зарплати.

Серед вакансій, на які найбільший попит — сільське господарство, бухгалтерія, аудит, будівництво.

Дистанційна робота

— З початком повномасштабного вторгнення частка дистанційної роботи зросла і була на рівні 13% від загальної кількості вакансій. З початком ракетних обстрілів і відключень електроенергії, частка дистанційної роботи зменшилась у порівнянні з літом, але все одно знаходиться на рівні 8%.

Дистанційна робота традиційно знаходиться в топі, оскільки вона дає можливість людям працювати з будь-якої точки, маючи лише інтернет і комп'ютер. Тож вакансії діджитал-сфери, які дозволяють працювати дистанційно, є одними із найконкурентніших.

Зарплати та конкуренція

— Відносно найбільших зарплат, якщо говорите про вакансії, то це медіабайерфахівець, який просуває і розміщує рекламну продукцію на інформаційних площах — 52 тисячі гривень, водій-міжнародник — 42 тисячі 500 гривень. Також зросли зарплати у працівників зі сфер нерухомості, продажів-закупівель, сільського господарства, агробізнесу.

У пріоритеті ті, хто хоче вчитися новому: яка ситуація на ринку праці в Україні
Фото: Суспільне Рівне

Конкуренція частково зросла і знаходиться на рівні осені 2022 року, але вона не є високою. Це говорить про те, що роботу знайти можливо.

У 2023 році можлива нестача кваліфікованих кадрів. Це пов'язано з переселенням українців на захід, виїздом кваліфікованих кадрів за кордон. І в цьому плані роботодавці розуміють це і готові наймати людей, які володіють менше професійними знаннями, але більше мають здібності до навчання і розвитку.

Як не потрапити на гачок шахраїв

— У 2022 році ми провели аналіз всіх вакансій, відхилили понад 1 300 вакансій, назвали роботодавців, щоб вони показали реальний розмір зарплати. І тут хочу сказати, щоб шукачі були пильними і уважно дивилися і вмикали критичне мислення, коли бачать надвисокі зарплати.

Коли роботодавець підвищує зарплату навмисно і робить її великий діапазон — ставить можливість заробляти від 10 тисяч гривень до 200 тисяч гривень. Звичайно, що для шукача така вакансія є привабливою, але вона вводить в оману. Бо наші аналітики визначили, що якщо мінімальна ставка — 10 тисяч гривень, то можливий заробіток складе 30 тисяч гривень. Якщо зарплати в такому діапазоні, це значить, що роботодавець дійсно відповідально відноситься.

Проте є в виключення, наприклад, вчитель англійської мови — там заробіток залежить від відпрацьованих годин. Там може бути діапазон в п'ять разів, наприклад, більше. Тобто скрізь потрібно дивитись уважно і ставити запитання роботодавцю.

Читайте також

  • ПТСР через війну: лікар пояснив, як розпізнати психічні розлади та чого не варто робити
  • Класи безпеки: для чого їх створюють у школах і як вчать дітей. Досвід Рівненщини
  • На Рівненщині зросла кількість виявлених інсультів, натомість смертей від них — поменшало

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок