У Рівному поліцейські за 2022 рік опрацювали майже півтори тисячі викликів щодо вчинення домашнього насильства, з них 945 випадків підтвердились. Про це 3 лютого повідомила пресофіцерка Нацполіції області Катерина Загурська. Вона уточнила, що це результати роботи мобільної групи з реагування на факти домашнього насильства у місті.
За результатами роботи мобільної групи у Рівному в 2022 році правоохоронці склали на сімейних кривдників 835 адмінпротоколів і винесли 459 термінових заборонних приписів, зазначила Катерина Загурська.
Читайте також: Домашнє насильство: яка ситуація на Рівненщині та куди звертатися постраждалим
За результатами матеріалів слідчі відкрили провадження за 87 фактами, що стосуються домашнього насильства, невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників, умисне легке тілесне ушкодження.
У поліції зазначили, що ведуть профілактичну роботу із кривдниками, яких на кінець 2022 року на обліку було 838.
Що відомо
- Станом на 21 вересня 2022 року на Рівненщині зафіксували 5 384 повідомлення, пов'язаних із домашнім насильством. 48% з них не підтвердились, втім, 2 251 повідомлення кваліфікували як домашнє насильство.
- Адміністративна відповідальність за домашнє насильство передбачена у вигляді штрафу від 170 до 340 гривень, від 30 до 40 годин громадських робіт чи арешт до семи діб. За повторне порушення — штраф від 340 до 680 гривень, від 40 до 60 годин громадських робіт, чи адмінарешт до п’ятнадцяти діб.
- У 2022 році побільшало звернень до поліції щодо домашнього насильства на Рівненщині. Начальник сектору протидії домашньому насильству Павло Довжук говорить, що ймовірно, це пов'язано із переселенцями, які приїхали зі східних, південних областей України. Вони виходять зі своєї зони комфорту і мають в сім'ях конфліктні ситуації.
- В області працює спеціальний Центр, що приймає жертв домашнього насильства на тимчасове проживання. Термін перебування у ньому – до пів року.
- 21 березня 2021 року на Суспільному відбулася прем’єра документального розслідування власного виробництва "Зупини мене, якщо зможеш". Автори розкрили, до яких наслідків може призвести домашнє насилля і байдужість оточення та правоохоронної системи.
Читайте також
- "Молюся за перемогу України": майстриня з Рівненщини вишила ікону, щоб допомогти ЗСУ
- Змінила ім'я і перейшла на українську: історія харків'янки, яка переїхала у Рівне
- На Рівненщині збирають на макулатуру російськомовні книжки, щоб допомогти ЗСУ
- Опанувати дрон за чотири дні: як і хто у Рівному навчається керувати безпілотниками
- У Рівному на кладовищі Грабник зрізали вікові дерева
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: