Є потреба й для інших областей: жителів Рівненщині закликають ставати донорами крові

Є потреба й для інших областей: жителів Рівненщині закликають ставати донорами крові

Є потреба й для інших областей: жителів Рівненщині закликають ставати донорами крові
. Фото: Суспільне Рівне

Жителів Рівненщини закликають ставати донорами, адже центр служби крові намагається перекрити запити регіону та поділитися з іншими областями. Про це 23 січня розповіла очільниця закладу Ліна Михальчук. Вона пояснила, що після повномасштабного вторгнення РФ потреба в крові та її складниках зросла удвічі.

Працівниця апарату обласної ради Ірина Бовсонюк 23 січня разом зі колегами прийшла здати кров для потреб військових і цивільних.

Донори
Фото: Суспільне Рівне

Жінка вперше стала донором.

"Багато людей думають, що є протипокази, і у мене такі були: наприклад, у дитинстві я хворіла гепатитом А. На сьогодні ці критерії відмінили і кров можуть здавати ті, хто хворів хворобою Боткіна. Тож якщо хоче людина доєднатися до благородної справи, то хай приходить і здає", — зазначила Ірина Бовсонюк.

Щодня приходить 80-100 донорів, розповіла директорка обласного центру служби крові Ліна Михальчук. Першочергово забезпечують потреби пацієнтів на Рівненщині, а також намагаються відповісти на запити з інших областей.

"Є замовлення від центрального штабу служби крові для потерпілих військовослужбовців у тих областях, які не можуть самостійно забезпечити компонентами крові. Ми не знаємо, у яку область які компоненти йдуть. Є замовлення —і ми його виконуємо", — пояснила Ліна Михальчук.

З її слів, здавати кров можна не частіше, ніж раз на 60 днів, а зберігати її можна лише протягом місяця.

"Наша здача крові сьогодні є відповіддю агресору, що нас не здолати і що ми спільними зусиллями зробимо все, щоб подолати супостата", — сказав донор крові Богдан Сологуб.

Читайте також: Як здати кров у Рівному, чому це корисно і хто не може бути донором. Пояснює рекрутерка

За даними Ліни Михальчук, з початком повномасштабного вторгнення потреба у крові зросла вдвічі. Тож щоб забезпечити її запас — донорів також потрібно удвічі більше.

"Закликаємо, щоб приходили, тому що це важливо кожного дня. Немає такого, що якщо сьогодні здали, то на завтра уже не потрібно. Тому що кожен день є потреба у тій чи іншій групі крові. Коли є нагальна потреба якоїсь певної групи, тоді ми додатково озвучуємо це на своїй сторінці Facebook та на сайті", — зауважила директорка обласного центру служби крові.

Донори
Фото: Суспільне Рівне

Читайте також

  • "Землячки" запустили гарячу психологічну лінію для українських захисниць. Як це працює
  • "Чекають, щоб повернутись додому": що відбувається із пошуком роботи для переселенців на Рівненщині
  • На першому місці — підтримати своїх: як в Україні змінились споживчі тренди від початку війни

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок