Індексація пенсій у 2023 році: у ПФУ розповіли, кому й коли збільшать виплати

Індексація пенсій у 2023 році: у ПФУ розповіли, кому й коли збільшать виплати

Ексклюзивно
Індексація пенсій у 2023 році: у ПФУ розповіли, кому й коли збільшать виплати
. Фото: Суспільне Рівне

Індексація пенсій 2023 року в Україні запланована на березень. Це зроблять після того, як обрахують рівень інфляції, заявила міністерка соціальної політики Оксана Желнович. За розрахунками відомства, пенсії українців в середньому зростуть на 5%.

Детальніше про перелік категорій та порядок проведення цих перерахунків в етері телемарафону Суспільне. Спротив розповіла заступниця голови правління пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

Індивідуальні та масові перерахунки

"Є дві категорії перерахунків. Перша пов'язана з конкретною людиною і проводиться за зверненням на індивідуальних підставах. Скажімо, людина продовжувала працювати і набула певний стаж, або стала почесним донором, отримала відповідне посвідчення і отримає надбавку; людина відзначена державною нагородою і має право на пенсію за особливі заслуги. Такі перерахунки проводилися і в попередні роки і плануються у 2023 році.

І друга категорія — це масові перерахунки, які відбуваються без звернень людей, всім з однієї дати, за однаковими правилами. У 2023 році масові перерахунки, зокрема, будуть пов'язані з індексацією пенсій. І така індексація була анонсована з березня", — пояснила Ірина Ковпашко.

Індексація страхових пенсій, військовим, чорнобильцям

"Однозначно індексація буде проведена тим, хто отримує пенсію страхову: це пенсії за віком, з інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника, за вислугою років. Вони призначені відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Індексація також стосується пенсій, призначених по "військовому закону" і "чорнобильському закону".

У 2023 році мінімальні розміри пенсійних виплат, насамперед чорнобильцям, які мають інвалідність і є учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, будуть обов'язково перераховані у зв'язку з тим, що мінімальний розмір цих виплат залежить від середньої заробітної плати за попередній рік", — зазначила заступниця голови правління пенсійного фонду України.

Спецпенсії проіндексують після закінчення воєнного стану

"Щодо індексації пенсій, призначених за спеціальними законами, то уряд ухвалив відповідну постанову, але чинності вона набуде з наступного місяця після завершення воєнного стану. Тобто ми очікуємо, що завершиться воєнний стан і з першого числа наступного місяця мають бути проіндексовані пенсії державним службовцям, науковцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування", — розповіла Ірина Ковпашко.

Читайте також

  • У Рівному бракує водіїв автобусів і влада оголосила про набір охочих. Чому так сталось
  • Як вберегти зір в умовах відключень світла. Лікарка з Рівного дала поради
  • "Було зміщення шостого шийного хребця": у Рівному успішно провели операцію, яку лікарі називають рідкісною

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок