У Рівному бракує водіїв автобусів і влада оголосила про набір охочих. Чому так сталось

У Рівному бракує водіїв автобусів і влада оголосила про набір охочих. Чому так сталось

Оновлено
У Рівному бракує водіїв автобусів і влада оголосила про набір охочих. Чому так сталось
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному з початку 2023 року оголосили про пошук водіїв громадського транспорту, відповідне оголошення опублікував департамент інфраструктури і благоустрою. Наразі на деяких рейсах кермувальники не мають напарників і працюють без заміни.

Чому виникла проблема нестачі працівників та як її намагаються подолати, Суспільному пояснив директор фірми громадських перевезень "Сагайдачний" Ярослав Загиней.

Водій 64 маршруту Михайло Сокевич зараз працює без напарника. Чоловік розповів, що після повномасштабної війни Росії в Україні виникла проблема нестачі працівників, однак працювати понаднормово поки не доводиться.

"Вихідні ми собі робимо. Просто машин достатньо на цьому рейсі, так і розподіляємо. А заробітна плата яка була, така і є, це не впливає, все стабільно", — зазначив чоловік.

Не вистачає близько третини: у Рівному шукають водіїв для пасажирських перевезень
Фото: Суспільне Рівне

Микола Мосійчук — водій великогабаритного автобуса на маршруті №7. У сфері пасажирських перевезень він працює вже вісім років. Розповів, що нестача колег особливо помітна, коли хтось із водіїв іде на лікарняний чи у відгул.

"У нас на нових автобусах є люди, а по тих інших маршрутах, де старі автобуси, там не вистачає багато водіїв. Навіть якщо тут хтось захворів із водіїв, не виїжджає на лінію, то виходить дірка попереду і люди скаржаться", — зауважив він.

Частина водіїв нині служать у лавах Збройних сил України, а дехто покинув роботу через низьку заробітну плату, сказав Микола Мосійчук.

"Багато пішли в армію, а ті, хто був за кордоном, там і залишився. А, по-друге — заробітна плата: 12-13 тисяч у місяць, то краще вже піти розвозити товари, він буде спокійно їздити, не нервуватися. З людьми робити, то треба ще нервову систему мати", — додав він.

Рівнянка Юлія громадським транспортом їздить часто. Про нестачу водіїв не знала, однак помітила затримки у графіку.

"Я простояла хвилин 20, як не більше. Виходить, що нестача водіїв впливає, дуже рідко їздять. Зранку так само, до роботи дуже довго потрібно їхати", — сказала вона.

Не вистачає близько третини: у Рівному шукають водіїв для пасажирських перевезень
Фото: Суспільне Рівне

Директор фірми, яка займається громадськими перевезеннями у Рівному, Ярослав Загиней пояснив: проблема нестачі працівників була і до повномасштабного вторгнення, однак зараз, коли частина водіїв вступили до лав ЗСУ, не вистачає близько третини.

"Проблема завжди була, кваліфікованих водіїв набрати завжди важко було. А зараз масштабні воєнні дії, відповідно це питання стало набагато складнішим. Приблизно 70% — це люди пенсійного віку, понад 60 років, ті, хто вже не може призиватися", — розповів перевізник.

Не вистачає близько третини: у Рівному шукають водіїв для пасажирських перевезень
Директор фірми, яка займається громадськими перевезеннями у Рівному, Ярослав Загиней. Фото: Суспільне Рівне

Прогнозоване поповнення робочого колективу у фірмі очікували після скорочення деяких маршрутних рейсів, однак цього не відбулося.

"В управлінні транспорту нещодавно зробили тендер і певна кількість автомобілів з міста була знята. Ми сподівались на те, що ті водії, які їздили до цього, прийдуть до нас, але наразі нікого немає. Ми залишали заявку у центрі зайнятості. Водії приходять, але знайти кваліфікованого, якому можна довірити транспортний засіб, — вони ж там возять людей, — дуже складно", — додав він.

Читайте також: Скорочення восьми маршрутів у Рівному: як реагують пасажири та водії

Аби допомогти перевізникам розв'язати проблему нестачі кадрів, Департамент інфраструктури та благоустрою 3 січня подав оголошення про набір на роботу водіїв. Зараз головною вимогою до них є відповідна кваліфікація. На посаду готові брати як чоловіків, так і жінок.

Читайте також

  • Убив ексвійськового ГУР на замовлення ФСБ: у Рівному кілера засудили на 15 років
  • До війни було більше: скільки грошей отримав бюджет від Рівненської митниці за рік
  • Скільки електрокарів зареєстрували на Рівненщині в 2022 році. Дані сервісцентру МВС

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок