Якщо людина усвідомлює, що втриматись на ногах на ковзкій дорозі чи тротуарі не вийде — варто присісти, таким чином зменшивши висоту падіння. Про це в етері Суспільне. Спротив розповів ортопед-травматолог травмпункту Рівненської ЦМЛ Григорій Гончарук. Він дав кілька порад, як краще падати.
Зі слів лікаря, кілька днів тому, коли йшов дощ і тротуари одразу перетворювались на “скло”, кількість пацієнтів травмпункту зросла.
”Найчастіші травми загалом — це переломи променевої кістки, розтяги або переломи в ділянці гомілково-ступневого суглоба, іноді трапляються переломи ребер, стопи. Також є просто множинні забої тіла”, — каже лікар.
Найперша порада, яку він дає на подібні погодні умови — не випробовувати свої сили та не виходити на вулицю.
“Навчитись падати дуже важко, бо людина, падаючи, все одно підставляє найбільш вразливі частини тіла, щоб запобігти травмі тулуба. Але зменшити наслідки можна. Один із методів — присісти, коли ви відчуваєте, що падіння неминуче, тоді ви просто зменшите висоту падіння”, — розповідає травматолог.
Читайте також: Морози посиляться: якою прогнозують погоду на Рівненщині у перші дні зими
Григорій Гончарук також радить бути у шапці чи капюшоні, це частково захистить голову в разі падіння.
“Бажано не падати на витягнуті руки, краще на тулуб або на бік”, — додає спеціаліст.
Він зазначив, що після того, як людина впала і відчуває біль - варто звертатись саме у травмпункт, аби і лікар, і рентген підтвердили або спростували наявність чи відсутність травми. Також, якщо є можливість, до місця забою треба прикласти холод.
Серед порад, які дає ДСНС — під час ходьби по слизькій поверхні не варто тримати руки в кишенях чи нести сумки. Руки в такі моменти потрібні для кращого балансування тіла, тож подбати про рюкзак. Вагітним варто або утриматись від виходу на лід, або перебувати тільки із супроводом. А ліням людям краще подбати про льодоступи чи палицю для кращої рівноваги.
Читайте також
- Доступ до інтернету під час відключень світла: у Рівному перерахували пункти, де це можливо
- Що робити при перебоях з мобільним зв'язком та інтернетом при відключенні світла. Пояснення спеціаліста
- Куди дзвонити, якщо не посипано чи не розчищено. На Рівненщині з першим снігом почали діяти гарячі лінії
- Інформаційна гігієна: як безпечно користуватись Telegram та розпізнати проросійські ресурси
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram
Ми у Twitter