Міський голова Рівного ветуватиме рішення сесії міськради про повернення премій собі, заступникам та керівникам управлінь і департаментів. Про це він заявив 25 жовтня у відповідь на питання журналістів. Суспільне зібрало основні тези його пояснення.
Передісторія
У квітні 2022 року після суспільного резонансу та осуду премій в розмірі до 180% під час війни, мер спершу припинив преміювати посадовців, а потому сесія прийняла рішення скасувати премії до законодавчо гарантованого мінімуму в органах місцевого самоврядування — 10%.
Повернення премій — ветуватиме
21 жовтня на сесію винесли питання про повернення премій меру, заступникам та керівній ланці управлінь і департаментів, йдеться про надбавку в розмірі до 50% від окладу. Міський голова пояснює: це сталось після звернень посадовців про низькі зарплати, які не відповідають об’ємам роботи.
“Рішення я ветую, оскільки не приймаю такої позиції. Сам особисто відмовляюсь, щоб у такий період отримувати надбавки й премії. Ми ще повернемось до питання того, щоб кожен, хто працює, міг отримувати належні заробітні плати. Особисто я готовий, зціпивши зуби, працювати без премій у такий складний час”, — сказав Третяк 25 жовтня.
Як впливають зарплати на роботу
“Ми всі хочемо, щоб місто розвивалось і у нас були кращі спеціалісти з європейськими дипломами. Але піти на зарплату 8-9 тисяч... вибачте, таких вдень з вогнем не знайдеш. Це впливає, чимало хороших спеціалістів уже зараз залишають органи місцевого самоврядування і йдуть в пошуках роботи. Рівнерада уже має кілька звільнень. Навіть одне — це вже велика втрата. Усні розмови керівників (щодо звільнення,-ред.) деяких управлінь зі мною вже є. Класні спеціалісти на вулиці не валяються”, — додав міський голова.
“Дуже прикро за хайп...”
Міський голова назвав кут, під яким подається інформація про преміювання і зарплатню посадовцям мерії, “чорним піаром”. Одна із підстав так вважати — деякі ЗМІ виставили цю новину на рекламу:
“Дуже прикро, що хайп і нерозуміння, які ґрунтуються виключно на політичних, чорних технологіях, впливають на розвиток міста.”
Чи премія — додаткове навантаження?
“Ні, в межах фонду заробітної плати, який визначений сесією, депутатами - це ні на що не впливає”, — відповів Третяк.
Вето — це ще не кінець
Ветувавши рішення сесії, міський голова повертає це питання на повторний розгляд. Міська рада у складі депутатів може подолати це вето 2/3 голосів. Якщо це станеться - рішення залишиться чинним. У нього також можуть внести й зміни.
“Згідно з пропозиціями депутатів, бюджетної комісії, спеціалісти, якщо це буде проголосовано, будуть отримувати саме таку премію (до 50% від окладу,-ред). Але я дуже прошу: відштовхуйтесь від цифр, а не від відсотків. Якщо оклад головного спеціаліста 5,5 тисяч, то додайте 50% — це вийде всього-на-всього 8 тисяч. Але ж звучить то як — 50% премій”, — додав Олександр Третяк.
Читайте також
- На Рівненщині безробітних залучатимуть до оплачуваних оборонних робіт — ОВА
- У Рівному монтують пункт обігріву з тепловими гарматами: скільки їх буде в місті і кого прийматимуть
- У Рівному зріс попит на генератори, зарядні станції і павербанки. Як їх обирати
- Наводив ракети по Рівному: СБУ затримала підозрюваного у співпраці зі спецслужбами РФ
- Рівнеазот після аварійної зупинки роботу не відновив, але стоки з міста очищає — Group DF
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram
Ми у Twitter