У Рівному зріс попит на генератори, зарядні станції і павербанки. Як їх обирати

У Рівному зріс попит на генератори, зарядні станції і павербанки. Як їх обирати

Ексклюзивно
У Рівному зріс попит на генератори, зарядні станції і павербанки. Як їх обирати
Фото: Суспільне Рівне

Дизельні генератори, портативні електростанції та павербанки значно частіше почали купувати рівняни напередодні опалювального сезону. Це Суспільному підтвердили у точках продажу. Спеціалісти пояснили, як правильно обирати пристрої, які допоможуть під час відключень електроенергії.

Генератори

Ще рік тому установки для вироблення електричного струму у Рівному купували не часто, розповідає енергетик Віталій Мелещук. У період повномасштабної агресії Росії проти України попит та електрогенератори суттєво зріс.

"На 50% попит виріс на генератори. Якщо раніше люди цікавилися, але до купування доходили не всі, то, на цей момент, фактично, цікавиться кожен другий, а купує кожен третій, четвертий", — розповідає Суспільному енергетик Віталій Мелещук.

Перш ніж купувати генератор, він рекомендує розрахувати кількість електричних приладів, які споживач має на меті використовувати при аварійному відключенні освітлення.

"Наприклад, це буде електрочайник, газова колонка, холодильник і прилади освітлення —цього достатньо, щоб пережити цей період. Якщо підсумувати, то це буде від чотирьох до шести кіловатів. Для приватного будинку цього достатньо", — каже Віталій Мелещук.

Якщо у будинку немає трифазних потужних споживачів, до прикладу — електромоторів або електрокотлів дуже великої потужності, то достатньо однофазного генератора, додає енергетик.

Ціни на генератори стартують від 60 тисяч гривень, це на третину більше, аніж у 2021-му році. При виборі генератора варто врахувати низку факторів.

"На довготривалий час використання генератора краще брати дизельний або комбінований. Вони зекономлять кошти на пальному і дизельні генератори мають більший запас мотогодин", — пояснює Віталій Мелещук.

"Розетка на 32 ампери — важливий прилад, який є у вашому генераторі. Він дозволяє з однофазного генератора зняти максимальне його навантаження, не розетки на 220 дві, три, а одна на 32 ампери", — додає енергетик.

Портативна зарядка

Аби при відключеннях світла мати змогу користуватися побутовими електроприладами, досить придбати портативну зарядну станцію, кажуть спеціалісти. Вони повністю заряджаються понад годину і вартують від 14 тисяч гривень.

"Якщо ми беремо простіші варіанти — зарядити ноутбуки, телефон, включити освітлення, 200 Ват для цього буде достатньо. Якщо говорити про потужні, то без проблем можна живити обігрівач кілька годин. До них завжди можна підключати, залежно від моделі, до чотирьох пристроїв по USB", — пояснює консультант магазину електротоварів Сергій Воробей.

Павербанки

Впродовж року у Рівному залишався стабільно високим також і попит на павербанки.

"Річний попит зріс втричі. Був у нас пік у березні, коли почалося повномасштабне вторгнення і зараз у жовтні, у зв'язку з обстрілами, попит орієнтовно збільшився у десять разів. Окрім павербанків, зараз активно купують також альтернативні засоби зарядки. Це автомобільні зарядні пристрої, оскільки авто має багато людей", — розповідає маркетингова директорка магазину електротоварів Юлія Воробей.

Перевагою павербанку є наявність у нього технології швидкої зарядки. Є моделі, які працюють, кріплячись до телефону за допомогою магніту.

"Перше, на що потрібно звертати увагу — це об'єм самого павербанку, його місткість. Якщо більша місткість, то зрозуміло, буде можливість зарядити більшу кількість гаджетів або смартфон декілька разів. Ми рекомендуємо брати від десяти тисяч міліампер-годин", — додає Юлія Воробей.

"Варто також звертати увагу на кількість роз'ємів. Чим більша їх кількість — тим більше гаджетів одночасно можна зарядити. Швидкість заряду буде не максимальна, оскільки вона буде розподілятися між кількома пристроями", — додає маркетингова директорка.

У залежності від місткості павербанків, їх вартість коливається від 350 до понад двох тисяч гривень.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок