На Рівненщині з'явився безкоштовний препарат для профілактики туберкульозу

На Рівненщині з'явився безкоштовний препарат для профілактики туберкульозу

На Рівненщині з'явився безкоштовний препарат для профілактики туберкульозу
. Фото ілюстративне: Pexels

В обласному фтизіопульмонологічному центрі можна отримати препарат для профілактики туберкульозу. Видаватимуть його безкоштовно. Про це повідомили на сайті Рівненської облради.

Рифапентин — це напівсинтетичний антибіотик для перорального застосування. Його використовують у лікуванні людей, які вже інфіковані туберкульозом, аби попередити його активний розвиток, а також для тих, які мають ризик інфікуватися.

"До прикладу, якщо людина має тривалий та тісний контакт з людиною, хворою на туберкульоз (це можуть бути родинні зв'язки, робочі тощо) — варто розглянути варіант профілактичного лікування, щоб уникнути ймовірного інфікування та розвитку недуги. В такому випадку необхідно звернутися до медичного закладу. Після усіх необхідних обстежень лікарі визначать доцільність призначення препарату та при необхідності призначать курс лікування", — цитує пресслужба лікарку-фтизіатриню Наталію Стецій.

Рифапентин радять застосовувати і ВІЛ-пацієнтам. Препарат закуплений за державний кошт, тож видаватимуть його безкоштовно.

Що відомо

  • У Рівному на базі обласного фтизіопульмонологічного центру по-новому діагностують туберкульоз у дітей. Метод, на відміну від попередньої практики — безболісний.
  • Приховану форму туберкульозу у дітей за допомогою квантиферонового тесту можна визначити в обласному фтизіопульмонологічному центрі в Рівному. Там роблять це безкоштовно. Це сучасна альтернатива пробі Манту і тепер замість туберкулінової шкірної проби беруть забір крові у пробірку.
  • Сучасний флюоромобіль передали в Рівненський обласний фтизіопульмонологічний центр. Флюоромобіль разом із бригадою персоналу буде працювати в кожній тергромаді.

Читайте також

  • У Рівному передбачили безоплатне харчування дітей, чиї батьки боронять Україну
  • На Рівненщині діти виготовляють окопні свічки для захисників
  • Зросте, але не для населення: мер Рівного пояснив документ про здорожчання тарифів на тепло

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок