Латентну форму туберкульозу у дітей в Рівному тепер визначають безкоштовно. Де це зробити

Латентну форму туберкульозу у дітей в Рівному тепер визначають безкоштовно. Де це зробити

Латентну форму туберкульозу у дітей в Рівному тепер визначають безкоштовно. Де це зробити
Фото: Вікіпедія

Приховану форму туберкульозу у дітей за допомогою квантиферонового тесту можна визначити в обласному фтизіопульмонологічному центрі в Рівному. Там роблять це безкоштовно. Як розповіла Суспільному дитяча фтизіатриня Оксана Малеш, це сучасна альтернатива пробі Манту і тепер замість туберкулінової шкірної проби беруть забір крові у пробірку.

Раніше зробити квантифероновий тест можна було лише у приватних лабораторіях.

"Почали робити такі тести з початку вересня. Вже в мене семеро дітей є, яких направила на цей тест, та є один результат. Раніше робився квантифероновий тест в приватних лабораторіях, але платно, коштував 1855 гривень" – зауважила лікарка.

Читайте також: Без болю і стресу: у Рівному перевіряти дітей на туберкульоз почали по-новому

Використовують квантифероновий тест для діагностики латентної туберкульозної інфекції у дітей, які мають чи мали контакти з хворими.

"Таким дітям пропонується обстеження, аби виключити туберкульозний процес. Рентген роблять, аналізи, огляди. Якщо там немає симптомів туберкульозу, то ми пропонуємо квантифероновий тест для визначення латентної туберкульозної інфекції, тобто інфекції, яка не проявляється як захворювання, але яка потребує проведення профілактичного лікування, щоб у майбутньому дитина не захворіла на цю недугу", – пояснила Оксана Малеш.

Отримати результат діагностики латентної туберкульозної інфекції можна за 2-3 дні.

"Але це не терміновий результат. Визначити захворюваність на туберкульоз треба в найкоротші терміни, а ось латентну форму – ні. Якщо результат позитивний, ми запропонуємо профілактичне лікування, але немає гарантії, що після нього дитина не захворіє на туберкульоз", – наголосила фтизіатриня.

Вона додає: аби зробити квантифероновий тест, необхідно спершу звернутись до сімейного лікаря за направленням, а вже потім сконтактувати з обласним фтизіопульмонологічним центром.

Що відомо

  • За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, 90% населення України перебуває у зоні ризику зараження туберкульозом.

Читайте також

  • Хвороби війни: що це означає та чи виявляють їх на Рівненщині
  • Як війна впливає на поширення інфекційних хвороб — пояснює епідеміологиня
  • На Рівненщині побільшало випадків туберкульозу. За яких симптомів варто іти до лікаря
  • В облраді пояснили, куди на Рівненщині звертатись переселенцям із туберкульозом

Авторка: Юлія Авдєєнко

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок