Процес вакцинації від поліомієліту на Рівненщині сповільнився через війну. Про це повідомив головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін. 15 липня він відвідав область з робочим візитом разом з командою ВООЗ та партнерами Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту. Головна мета візиту – побачити, які заходи із протидії поліомієліту вживаються в області.
На Рівненщині невакцинованими від цієї невиліковної недуги — поліомієліту, який може спричинити параліч і навіть смерть, залишаються 2 200 дітей.
"Це означає, що вони не можуть перебувати в безпеці. Це означає, що ризик поширення поліомієліту залишається, і не лише для Рівненщини, а й для всієї України також", — акцентує головний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Читайте також: Що таке поліомієліт і як його можна попередити
У жовтні 2021 року на Рівненщині поліомієліт діагностували у півторарічної дитини. Також вірус виявили у шести її братів та сестер. Одночасно спалах поліо стався на Закарпатті.
"Ця родина виїхала за кордон, проте ми свідомі того, що поліовірус продовжує циркулювати на території області. Сьогодні обговорили низку практичних питань, аби дати відповідь — де саме він циркулює", — пояснює головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов.
За словами Ігоря Кузіна, роботу у цьому напрямку розпочали з Львівщини, далі було Закарпаття, а зараз — Рівне. Під час візиту представили координатора на реагування спалаху поліомієліту в Україні, Бюро ВООЗ.
"Мета цього візиту полягає у представленні нового поліокоординатора доктора Реймонда Данколі, який буде координувати від бюро ВООЗ і ми також хочемо поновити ті домовленості, які були у довоєнний час і поновити ці вакцинальні напрямки й рухи, які були на території конкретних областей", — коментує Ігор Кузін.
За його словами, невакцинованих треба не лише знайти, бо чимало з них через війну могли змінити місце проживання, а й переконати батьків зробити щеплення.
"Війна тільки обтяжує цю проблему, бо, на жаль, в Україні дуже багато людей не довіряють вакцинації, відкладають її на потім, і дуже багато людей зважають на релігійний компонент при прийнятті фінального рішення", — додає він.
"Я впевнений, що ми вийдемо до кінця року на ті показники, щоб у найближчій перспективі взагалі забути, що таке поліомієліт на території регіону та всієї України", — зауважує Роман Сафонов.
Головний санлікар Рівненщини також повідомив, що 11-го липня підписав постанову, відповідно до якої до початку навчання діти мають пройти необхідний комплекс вакцинації, без якого лікарі не видаватимуть довідку для школи. Це стосується і тих дітей, які вимушено перебувають на території області.
Що відомо
- У 2021-му восени поліомієліт виявили у двадцяти дітей на Рівненщині й Закарпатті – півторарічна дівчинка з Великої Омеляни отримала параліч, а 19 дітей були контактними й мали безсимптомний перебіг. Батьки дівчинки не зробили їй щеплення через релігійні переконання.
- В області оголосили надзвичайний стан біологічного характеру і розпочали додаткові тури імунізації дітей Великоомелянської громади.
- Станом на 31 січня майже 90% дітей громади віком до шести років охоплені щепленням, але цього недостатньо, заявив тоді Роман Сафонов.
- З 1 лютого на Рівненщині планували вакцинувати від поліомієліту понад п'ять тисяч дітей. Інактивованою вакциною щеплювали тих, хто не зробив цього за календарем.
- В межах першого етапу в Україні планують вакцинувати майже 140 тисяч дітей, які не отримали взагалі щеплення проти поліомієліту або отримали його з порушенням календаря щеплень.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram
Ми у Twitter