"Частина — практично не готові": мер Рівного про стан укриттів на випадок бойових дій

"Частина — практично не готові": мер Рівного про стан укриттів на випадок бойових дій

Марафон
"Частина — практично не готові": мер Рівного про стан укриттів на випадок бойових дій
. Фото: Суспільне Рівне

Частина укриттів у Рівному, які призначенні для перебування людей у випадку бойових дій і бомбардувань, не готові виконати свої функції за призначенням. Зі слів мера, для їх облаштування потрібно орієнтовно до 30 млн грн. Суспільне готує марафон, присвячений цій темі. Цей матеріал — перший із серії запланованих.

У Рівному офіційно є 197 захисних споруд, це сховища і протирадіаційні укриття. Журналісти-розслідувачі з “Четвертої влади” ще у 2019 році дослідили, що 73 із них – не готові до використання за призначенням, 96 — обмежено готові, і 28 — готові. Це інформація з посиланням на документи Державної служби надзвичайних ситуацій.

Журналісти провели дослідження та, побувавши в укриттях, куди дозволили зайти, зробили висновок: що більшість із об’єктів мало чим відрізняються від звичайних підвалів — сісти ніде, лягти — тим більше, сходити в туалет — нікуди.

Інформацію про різний стан укриттів підтверджує міський голова Олександр Третяк.

“Частина — практично не готові, їх треба готувати. На це потрібна колосальна сума коштів. Відверто – це 20-30 мільйонів гривень, аби тільки влізти у цю суму, щоб привести це все до пуття. Зараз управління з надзвичайних ситуацій працює над інвентаризацією тих приміщень”, — сказав мер.

Третяк зазначив, що у нових багатоповерхівках також є укриття.

“Згідно з законодавством, вони мають бути ідентифіковані і взяті на баланс управління з надзвичайних ситуацій. Тому процес іде безперебійно, спільно з райдержадміністрацією (Рівненська РДА,-ред). Спілкувались на цей предмет, перевірки, доступ до цих об'єктів укриття...”, — зазначив у коментарі міський голова.

Ровно бімбоубіжищя
Скрін із мапи укриттів у Рівному.
Читайте також: Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення

На сайті Рівненської ОДА є перелік укриттів у розрізі кожного із колишніх 16-ти районів. Цей перелік тут. Також окремо вказані колишні міста обласного значення: Рівне, Дубно, Острог і Вараш. Щоправда, на двох останніх містах посилання видають помилку.

Також у Google-maps можна знайти карту із розміщенням укриттів, де вказані форми власності будівель, у яких вони розміщені. Зокрема, таку мапу робив користувач Mitos Cohen, вона доступна тут.

Що відомо

  • У Рівненському районі та Рівному перевіряють споруди цивільного захисту, таких близько 800. Початок їхнього інспектування вже показав, що не всі укриття готові до використання за призначенням. Найкращі умови на тих об'єктах, де власники тривалий час підтримували їх у належному стані. Цей матеріал — про два із таких сховищ.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок