Перейти до основного змісту
Електронні щоденники й журнали: що хочуть змінити в освіті Рівного

Електронні щоденники й журнали: що хочуть змінити в освіті Рівного

Електронні щоденники й журнали: що хочуть змінити в освіті Рівного
. Вчитель математики ліцею "Престиж" Роман Бережнюк, демонструє електронний щоденник/фото: Суспільне Рівне

Електронні журнали та щоденники у всіх школах Рівного планують запровадити з нового навчального року. Про це 15 грудня повідомив начальник міського управління освіти Богдан Турович, презентуючи концепцію змін в освітній галузі міста. Зараз деякі навчальні заклади вже використовують такі електронні документи, не дублюючи їх у паперовому вигляді.

Що змінюватимуть

З нового навчального року в усіх школах Рівного запровадять віртуальні журнали й щоденники єдиного стандарту. Це є частиною концепції реформування освітньої галузі міста, повідомив Богдан Турович.

"Система освіти у Рівному доволі потужна, але все одно потрібні певні зміни. Ці зміни не кардинальні, але є суттєвими й допоможуть отримати якіснішу освіту, більш практичну та отримати максимальний рівень задоволення для всіх учасників освітнього процесу", – коментує начальник міського управління освіти.

Серед запропонованих змін – запровадження з першого вересня 2022 року нового навчального курсу "Підприємництво для школярів" та початкової професійної освіти.

За словами Богдана Туровича, у березні освітяни проведуть опитування учнів, батьків та вчителів і тоді, за потреби, підкорегують концепцію реформування галузі.

Досвід одного ліцею

Вчитель математики ліцею "Престиж" Роман Бережнюк, демонструє електронний щоденник своєї доньки, яка навчається у цьому закладі.

Батьки можуть бачити щоденник тільки своєї дитини. Всю інформацію – розклад, домашнє завдання – вносить вчитель.

"Якщо вчитель захоче написати додатковий коментар до оцінки, то він може це зробити у своєму електронному журналі, а кожен тато, мама й учень можуть прочитати у той час, який їм підходить", – пояснює Роман Бережнюк.

Переваги віртуальних журналів та щоденників Роман Бережнюк оцінює і як вчитель, і як батько. Каже, такий документ економить час:

"Кожен вчитель має доступ до нього у будь-який момент. Кожен тато чи мама може підключити Telegram-бот і в режимі реального часу буде надходити інформація про виставлену оцінку. А ще, що більш важливе, буде надходити інформація про відсутність на уроці".

Електронні журнали у ліцеї "Престиж" почали запроваджувати у 2019-му. А у цьому навчальному році остаточно відмовилися від паперової версії.

"Починати було важко. Потрібно було всю базу учнів, вчителів завести у цю програму, провести роботу з вчителями, навчити їх користуватися даними ресурсами. Але помаленьку ми це зуміли зробити. Був, звичайно, невеликий супротив, але зараз вчителі задоволені, і ми, і батьки, і діти", – коментує директор ліцею Сергій Рачинець.

Що відомо

  • У Рівному – 33 школи, їх з першого вересня 2022 року перейменують у ліцеї та гімназії.
  • Міністерство освіти і науки у 2020 році розпочало тестування цифрових щоденників та класних журналів для шкіл України. У січні 2021 МОН почало підключення шкіл до безкоштовного сервісу електронних журналів та щоденників.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок