Суд призупинив рішення влади Рівного щодо будівництва біля "Сільпо". Роботи тривають

Суд призупинив рішення влади Рівного щодо будівництва біля "Сільпо". Роботи тривають

Ексклюзивно
Суд призупинив рішення влади Рівного щодо будівництва біля "Сільпо". Роботи тривають
. будівництво біля "Сільпо", фото Святослава Клічука, зроблене 13 жовтня

Суд призупинив наказ начальника управління містобудування і архітектури про скасування паспортів прив'язки на "тимчасові споруди" навпроти супермаркету "Сільпо" у Рівному. Про це повідомив депутат Рівнеради Святослав Клічук, який разом із іншими обранцями називає будівництво там незаконним та хоче домогтись його демонтажу. Суспільному таке рішення підтвердив і позивач.

Що каже депутат

13 жовтня депутат Клічук у своєму Facebook повідомив, що викликав на вулицю Київську поліцію, оскільки там, попри рішення сесії міськради, а потому і наказ начальника управління містобудування і архітектури, продовжували будівельні роботи.

Він також виклав фрагмент відео, на якому чоловік показує поліцейському нібито ухвалу окружного адмінсуду, яка призупиняє дію наказу про скасування паспортів прив’язки.

Депутат каже, що встиг сфотографувати лише першу сторінку копії судового документа. Зробити знімок другої сторінки, додає, йому не дозволив поліцейський, який забрав папери.

“Очевидно, що ця ухвала суду існує. Поліція могла б накласти заборону вчиняти будь-які дії, і міський голова, як уповноважений, міг би звернутись про зупинення будівництва, і ми будемо просити, щоб він це зробить. Таку ухвалу архітектура мала би оскаржити мала би оскаржити і якомога швидше, але тут час уже грає проти нас”, – прокоментував Суспільному депутат.

РІвне суд будівництво
депутат виклав фото першої сторінки копії судової ухвали, другу сторінку із рішенням йому сфотографувати не дали. Facebook Святослава Клічука

Святослав Клічук уточнив, що у цьому випадку йдеться не про рішення у справі загалом, а про юридичний процес задоволення позову до розгляду справи по суті. При цьому, каже, за його інформацією на розгляд не запросили архітектуру, яка би могла дати пояснення.

“Ми бачимо, що зараз, простою мовою, суд дозволив далі будувати, вони знайшли “лазєйки”. Але, навіть якщо ця ухвала є 12-м числом, то вони все одно будували і 11-го, і 10-го, і 9-го. Накази були – а вони все одно їх не виконували”, – додав депутат.

Що каже підприємець

Замовник будівництва біля “Сільпо” Олександр Сачевчич Суспільному підтвердив, що до суду звертався і суддя став на його бік.

“Ухвала зупинила дію наказу містобудування і архітектури до вирішення справи по суті у суді. Тому ми користуємось тими положеннями, які були, паспорти прив’язки діють і ми згідно із ними працюємо. Я наполягаю на тому, що якщо документи, отримані мною в державних установах, потім іншими державними установами скасовуються – це не є концептуально правильно і я не бачу в цьому якоїсь логічної послідовності”.

Що кажуть у суді

Прессекретарка Рівненського окружного адмінсуду Аліна Хіночик Суспільному підтвердила, що таку справу суддя Дмитро Махаринець дійсно розглядав. Однак про деталі порадила дізнаватись із офіційного сайду Єдиного державного реєстру судових рішень, коли воно з’явиться у вільному доступі.

Станом на 15:30 середи, 13 жовтня, ця ухвала не була опублікована.

Зазначимо, що у Єдиному державному реєстрі судових рішень є інша ухвала від 8 жовтня, де суддя Уляна Нор заяву підприємця Сачевчича "зупинити дію рішення Рівненької міської ради" залишила без розгляду.

Що кажуть у поліції

Спеціалістка відділу комунікації Нацполіції області Світлана Карачун повідомила, що слідчий на місці події 13 жовтня справді ознайомився із копією ухвали, яку надала сторона підприємця. Там ідеться про зупинення дії наказу управління містобудування і архітектури щодо анулювання паспортів прив’язки. Ухвала датована 12 жовтня.

“У поліції є раніше відкрите кримінальне провадження щодо самовільного заняття земельної ділянки. Звернення депутата щодо цього будівництва приєднане до матеріалів цього провадження”, – зазначила Карачун.

Позиція міста

Начальник управління містобудування та архітектури Дмитро Котляров, якого Рівнерада зобов’язала скасувати паспорти прив’язки на тимчасові споруди, Суспільному повідомив, що станом на 13:00 рішення суду не мав, тому коментувати поки – нічого.

Суд призупинив рішення влади Рівного щодо будівництва біля "Сільпо". Роботи тривають
Facebook Святослава Клічука

Також Суспільне звернулось за коментарем у пресслужбу мерії щодо того, як місто діятиме, зважаючи на судову ухвалу. 8 жовтня міський голова Олександр Третяк під час відеозвернення назвав заявив, що це “ганебні речі, які відбуваються із захопленням міської землі” та попередив про перспективу демонтажу.

Що відомо

  • Облаштовувати територію поблизу Київської, 69 – навпроти супермаркету "Сільпо" у Рівному розпочали 7 вересня. Тоді Суспільному у поліції повідомили, що розслідують факт самовільного будівництва. Підприємець, який облаштовує територію, сказав, що має на це усі дозволи.
  • Заступник начальника міського управління містобудування та архітектури Андрій Юрков, який 14 січня 2021-го року підписав паспорт прив'язки, звільнений.
  • Увечері 21 вересня на місці будівництва декілька депутатів Рівнеради зібрали акцію на підтримку проведення позачергової сесії.
  • Рівнерада 30 вересня з другої спроби зобов'язала начальника управління містобудівництва та архітектури скасувати паспорти прив'язки тимчасових споруд навпроти супермаркету "Сільпо". Тоді Дмитро Котляров, який має виконати це рішення, зазначив, що дії міськради може скасувати суд.
  • 12 жовтня ДАБК прийшов з перевіркою на будівництво біля "Сільпо". Офіційно перевірка має тривати 10 робочих днів.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок