ДАБК прийшов з перевіркою на будівництво біля "Сільпо" у Рівному

ДАБК прийшов з перевіркою на будівництво біля "Сільпо" у Рівному

ДАБК прийшов з перевіркою на будівництво біля "Сільпо" у Рівному
Суспільне Рівне

У Рівному 12 жовтня комісія міського управління Державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) розпочала перевірку законності будівництва тимчасових споруд навпроти супермаркету "Сільпо". Раніше Суспільне повідомляло, що в інспекцію звернулась група депутатів Рівнеради та попросила про таку перевірку, оскільки вважає будівництво незаконним.

Під час перевірки на вулиці Київській замовник будівництва Олександр Сачевчич надав представнику ДАБК дозвольні документи – паспорти прив'язки тимчасових споруд, видані йому управлінням архітектури.

кіоски
Супільне Рівне

Підприємець стверджував, що споруди – справді тимчасові, адже дозволи видали на п'ять років. За його словами, бетонна основа, на якій вони стоять – це не фундамент, а залити її були змушені через те, що конструкція стоїть на схилі.

"У нас є рельєф місцевості, то зробили майданчики, щоб вони не рухалися. Я почав встановлення своїх тимчасових споруд згідно з діючими документами, але депутати своїм рішенням зробили їх незаконними", – коментує Олександр Сачевчич.

кіоски
Суспільне Рівне

Депутати Рівнеради, які написали звернення в ДАБК, просили долучити до матеріалів перевірки також звіт експертів.

"Ми як особи, які, по-перше, подавали заяву, по-друге, особи, які представляють місцеве самоврядування, маємо право подати, а ви можете долучити до результатів перевірки, чи ні. Експерти провели технічне дослідження, надали висновок, що тут є дійсно фундамент, описали його характеристики. Крім того, вказали, якщо є фундамент –відповідно прямо порушується стаття 28 Закону України "Про містобудівну діяльність", де йдеться, що тимчасові споруди дозволяється встановлювати, але без фундаменту", –пояснює юрист Віктор Максимчук.

кіоски
Суспільне Рівне

За словами начальник управління ДАБК Рівного Миколи Дядюся, їхня перевірка на об'єкті триватиме десять робочих днів.

"Зараз здійснюються заходи по обміру і визначенню усіх параметрів споруд, після цього буде прийнято рішення, можливо, про залучення додаткових якихось експертів і всі інші подальші заходи", – повідомив він.

кіоски
Суспільне Рівне

Депутат Рівнеради Святослав Клічук замовив технічне обстеження у ТзОВ "НТЦ Західбудакадемія", у своєму Facebook він опублікував висновки. У них йдеться, що:

  1. За результатами технічного обстеження встановлено, що для груп стаціонарних груп стаціонарних споруд №1 та №2 по вул. Київська у м. Рівне влаштовані стрічкові, суцільні, бетонні фундаменти мілкого вкладання (малозаглиблені).
  2. Групи споруд №1 та №2 по вул. Київська не являються тимчасовими, так як їх несучі конструкції наземної частини обпираються (передають навантаження) на влаштовані фундаменти, що є прямим порушенням Статті 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
  3. Групи стаціонарних споруд №1 та №2 по вул. Київська не відповідають вимогам Статті 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та "Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності".
кіоски
facebook Голос

11 жовтня комісія міськвиконкому, обстеживши споруди, склала акт, у якому зобов'язала замовника будівництва добровільно їх демонтувати до 18-го жовтня.

"Якщо він до визначеного терміну цього не зробить, надалі збирається виїзна комісія депутатського корпусу, інших управлінь. Розглядаємо це питання, потім їдемо в "Майстерню міста", голосуємо за це питання і виносимо його проєктом рішення на виконком. Якщо виконком підтримає наше рішення, то тимчасові споруди будуть демонтовані після 15-денного терміну", – повідомив заступник міського голови Рівного Олександр Миронюк.

Що відомо

  • Облаштовувати територію поблизу Київської, 69 – навпроти супермаркету "Сільпо" у Рівному розпочали 7 вересня. Тоді Суспільному у поліції повідомили, що розслідують факт самовільного будівництва. Підприємець, який облаштовує територію, сказав, що має на це усі дозволи.
  • Заступник начальника міського управління містобудування та архітектури Андрій Юрков, який 14 січня 2021-го року підписав паспорт прив'язки, звільнений.
  • Увечері 21 вересня на місці будівництва декілька депутатів Рівнеради зібрали акцію на підтримку проведення позачергової сесії.
  • Рівнерада 30 вересня з другої спроби зобов'язала начальника управління містобудівництва та архітектури скасувати паспорти прив'язки тимчасових споруд навпроти супермаркету "Сільпо". Тоді Дмитро Котляров, який має виконати це рішення, зазначив, що дії міськради може скасувати суд.
  • Міський голова Рівного Олександр Третяк 8 жовтня заявив, що якщо виконавець робіт сам не демонтує споруди навпроти"Сільпо", то це зробить місто. Він записав відео на фоні будівництва й продемонстрував наказ, підписаний головним архітектором Рівного про скасування паспортів прив'язки для цих тимчасових споруд.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок