Дослідники припускають, що 22 березня у гнізді в селі Леляки Пирятинської громади, за яким можна спостерігати онлайн, оселився не лелека Грицько, а Одарка. Вони мешкали тут кілька років. Тепер до неї приєднався новий птах.
Про це Суспільному розповів науковий співробітник Національного природного парку "Пирятинський" Анатолій Подобайло.
Спостерігають за сім’єю лелек у Національному природному парку "Пирятинський" вже третій рік. Із 2022 до 2024 рік Грицько та Одарка виховали 12 пташенят. Птахи відлетіли з гнізда із серпня минулого року.
22 березня 2025-го птаха, який прилетів, сприйняли за Грицька. Згодом помітили ще одного лелеку. Під час спостережень за ними дослідники припускають, що першою могла бути Одарка, яка нині прийняла до себе в гніздо молодого птаха.
"Пара склалася, і для нас він – Грицько, а вона – Одарка, попри багато загадкових фактів та питань, на які поки немає відповідей. А, може, й не буде. Але будуть нові спостереження. І, здається, у новому сезоні буде багато чого по-новому, не так, як минулоріч. Будемо спостерігати, бо прогнози – справа невдячна", — повідомляють на Facebook-сторінці природного парку "Пирятинський".
За словами Анатолія Подобайла, ці птахи разом живуть лише в гнізді, а відлітають, зимують і повертаються самець та самка нарізно. 2024-го року Грицько повернувся 19 березня, а Одарка приєдналася 23 березня.
Спостерігати за життям птахів можуть усі охочі через цілодобову онлайн-трансляцію з їхнього гнізда, яку організував Національний природний парк "Пирятинський".
Що відомо про трансляцію з гнізда лелек
Відеокамеру біля гнізда у селі Леляки на Полтавщині мали встановити ще 2021-го, але відклали проєкт через початок повномасштабного вторгнення Росії. Прилади, для спостереження, які на той момент перебували в Салтівці під Харковом, працівник парку приховав у погребі. І лише після звільнення Харківщини вдалося їх дістати.
15 травня 2023-го трансляцію розпочали на каналі парку "Пирятинський", а у червні призупинили через вимогу СБУ. За словами Анатолія Подобайла, нині кут огляду змінили і відновили трансляцію 10 березня 2024-го на каналі "Лелека Грицько".
Відеодані про лелек надалі використовують студенти кафедри екології та зоології Київського університету імені Тараса Шевченка.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok