Тривають суди: у Полтаві ТВК не оголосила список депутатів міської ради

Тривають суди: у Полтаві ТВК не оголосила список депутатів міської ради

Тривають суди: у Полтаві ТВК не оголосила список депутатів міської ради
. Суспільне Полтава

Полтавська міська ТВК подаватиме апеляцію на рішення суду, а також хоче забрати протоколи голосування по 5 округу із Шевченківської районної у місті комісії. Саме тому досі не встановили результатів голосування за депутатів до міської ради. Зробити це не можуть майже 2 місяці.

Члени Полтавської ТВК на засідання зібралися 21 грудня о 18:20. Спочатку годину ухвалювали порядок денний, а тоді прийнялися за обговорення рішення суду, ухваленого вдень 21 грудня.

Голова міської ТВК Алла Назаренко.
Голова міської ТВК Алла Назаренко. Суспільне Полтава

«Була скарга на Полтавську міську ТВК тому, що не встановлені результати. Підсумкові протоколи визнані дійсними судом апеляційним, а не встановлені результати (виборів депутатів до міської ради – ред.). Обговорювали, що там були неточності по протоколу (Шевченківської ТВК – ред.), але ніяких відомостей мені Шевченківська ТВК не надавала щодо того, що було втручання у роботу», – розповіла Суспільному голова міської ТВК Алла Назаренко.

Скаргу на міську комісію подав член громадської організації Андрій Шугов. Суд визнав дії ТВК незаконними і зобов’язав членів комісії оголосити результати виборів депутатів. Член комісії Вячеслав Кущинський запропонував подати апеляцію на таке рішення суду. Більшість представників ТВК його підтримали, тож рішення ухвалили.

Засідання Полтавської міської ТВК
Засідання Полтавської міської ТВК. Суспільне Полтава

Крім того, на засіданні за пропозицією Кущинського вирішили витребувати виборчу документацію – протоколи ДВК щодо 5 округу.

«Комісія прийняла проєкт постанови, який не був обговорений. В порядок денний не було включене питання. Ухвалили проєкт постанови без обговорення, все, що там написано. Один член комісії ознайомився з проєктом постанови, і ще я її почитала», – каже Алла Назаренко.

Член комісії Вячеслав Кущинський
Член комісії Вячеслав Кущинський. Суспільне Полтава

За словами голови міської ТВК, переглядати документацію із Шевченківської районної у Полтаві комісії будуть вночі.

В обласному центрі, нагадаємо, майже 2 місяці не можуть встановити остаточні результати виборів депутатів до міської ради. Це тому, що тривали суди.

Полтавець Андрій Шугов уже позивався до ТВК – 1,5 тижні тому виступав у суді проти Шевченківської районної у Полтаві комісії. Остання, на його думку, неправильно перерахувала бюлетені із однієї з виборчих дільниць. Суд задовольнив позов і зобов’язав документацію перерахувати заново. Та згодом полтавець відмовився від позову.

9 грудня Шевченківська районна у Полтаві комісія перерахувала документи та склала протокол голосування. Зробила це на вимогу суду, бо після місцевих виборів із однієї з дільниць понад 600 бюлетенів щодо голосування за депутатів Полтавської міської ради помилково відвезли не на ту територіальну виборчу комісію. Через це голосів не врахували. Позови щодо незаконності такого рішення подавав спочатку кандидат у депутати від «Слуги народу» Віталій Сьомік, а згодом член громадської організації Андрій Шугов.

Самі ж місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня. Обирали депутатів до рад різних рівнів, а також очільників громад. За протоколом, який у міській ТВК оголосили 6 листопада, до міської ради проходить 42 депутати від 7 політичних партій.

На початок