Перейти до основного змісту
Безпритульні тварини у Полтавській ТГ: скільки і як рахують

Безпритульні тварини у Полтавській ТГ: скільки і як рахують

Безпритульні тварини у Полтавській ТГ: скільки і як рахують
Членкиня робочої групи з питань тварин при Полтавській міській раді Людмила Хоменко. Суспільне Полтава

У Полтавській громаді проживає понад 2,5 тисячі безпритульних тварин. Із них більшість ― коти. Такий підрахунок зробили місцеві волонтери.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла зооволонтерка спільноти "Help.animals.Poltava", членкиня робочої групи з питань тварин при Полтавській міській раді Людмила Хоменко. За її словами, востаннє безпритульних собак і кішок перерахували 2024-го, до цього це не робили із 2017-го.

"Кількість тварин однозначно змінилася через переселенців, через людей, які виїхали з Полтави. Плюс ― у нас нікуди не поділося безвідповідальне ставлення власників домашніх тварин до приплоду", ― розповіла Людмила Хоменко.

За її словами, підрахунок безпритульних тварин ускладнює повномасштабна війна. Це тому, що не можна використовувати фото- та відеозйомку.

"Ми зробили простий підрахунок: Полтавську громаду поділили на квадрати, за кожен був відповідальний волонтер, який ходив і фіксував. Ми зробили чотири категорії: собака, собака, якщо вона з кліпсою, або опікун говорить, що вона стерилізована, і коти так само. Загальна кількість, яку нарахували, ― 2 668 тварин: 781 собака і 1 887 котів", ― сказала зооволонтерка.

Окремо рахували стерилізованих та не стерилізованих тварин. Це потрібно, аби на наступний рік планували роботу зооволонтерів. Для відстеження тенденції облік мають проводити двічі на рік.

За словами Людмили Хоменко, слід розробити законодавчі норми, які б контролювали розведення та обов’язкову реєстрацію тварин, передбачали штрафи за порушення тощо.

"Одна собака ― це мінімум п’ять цуценят. І вже краще на вулиці одна собака, ніж шестеро. 80% усього, що робиться з безпритульними тваринами, ― це (забезпечують ― ред.) зооволонтери. З війною і військові дуже багато передають тварин, і просто тварини розмножилися у період війни. Люди виїхали, а тварини самі залишилися", ― розповіла волонтерка.

Стерилізація ― це найгуманніший спосіб регуляції чисельності, повідомила волонтерка. 2023-го у громаді виконали близько 3 тисяч таких операцій не лише для бездомних котів та собак, а й для тварин переселенців та малозабезпечених власників. Повністю інтерв’ю щодо регулювання популяції безпритульних тварин слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції

На початок