У Полтаві деякі магазини та кав’ярні прикрасили декораціями до Геловіну – язичницького свята вшанування духів. Щорічно Геловін у світі відзначають у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. В Україні особливого поширення свято набуло в останні десятиліття.
Розповів Суспільному декан факультету історії та географії педагогічного університету Юрій Вільховий.
"Це кельтське свято, свято кельтських племен. Досить поширене в таких державах, країнах, як Сполучені Штати Америки, Великобританія, Канада, Ірландія, Шотландія. Оцей стик між жовтнем і листопадом і є для кельтів по суті новим роком. Саме в цей час кельти одночасно святкували день врожаю, повернення стад худоби додому, святкували по суті новий рік. Стик між двома світами. Світом мертвих і світом живих", — говорить декан факультету історії та географії педуніверситету Юрій Вільховий.
"Православна церква ставиться до цього вкрай негативно. У нас свято всіх святих після Святої Трійці. Поклонятись злим духам, сатані, поклонятись всім ідолам – це є гріх. Я б рекомендував християнам, православним людям ні в якому разі ні своїх дітей не долучати до цього, і самим цього уникати. Чому це страшно нам? Тому що цьому починають привчати дітей з дитячих садків, шкіл", — каже настоятель Свято-Покровської церкви Миколай Храпач.
Про традиції свята дітям розповідали ще з початкової школи, каже вчителька.
"Зараз нам потрібні позитивні емоції. Геловін – свято веселе. Воно таке жартівливе. Дозволяє дітям перевтілись в якісь різні образи, продемонструвати свою креативність, свою творчість. У нас планується майстер-клас з виготовлення піци-мумії, "селфіпаті" і перегляд "страшного" кіно", — розповіла учителька ліцею № 13 Вікторія Манюненко.
Під час шкільних канікул шестикласники полтавського ліцею № 13 разом з учителькою відзначають Геловін. Так проводять вільний час разом.
"Це якийсь такий вайб. І страшний, і веселий. Хотілося б, щоб було, як, наприклад, у США. Ти ходиш і кажеш: "Цукерки чи смерть?", — говорить учениця 6-го класу Ангеліна Павлюченко.
"Прикрашаємо наш магазин, щоб було затишніше, щоб діткам було цікаво. Тим паче, що зараз такий стан у нас, війна, всі похмурі. Щоб якось підняти настрій і дорослим, і діткам. Якось більше трішки позитиву внести в це життя – чому б і ні. Не бачу нічого поганого в цьому" — керуюча магазину солодощів Вікторія Кучер.
За словами Юрія Вільхового, Геловін в Україні під впливом глобалізації може час від часу набувати масовості, адже це данина моді.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok