На Полтавщині встановлять три дошки пам'яті на честь полеглих захисників України

На Полтавщині встановлять три дошки пам'яті на честь полеглих захисників України

Оновлено
На Полтавщині встановлять три дошки пам'яті на честь полеглих захисників України
Три нових дошки встановлять у Полтавській громаді. Суспільне Полтава

У Полтавській громаді облаштують три пам'ятні дошки воїнам, які загинули на війні. Двом військовослужбовцям Володимиру Чернишу та Сергію Іваненку дошки встановлять на фасаді школи, де вони навчались. А Миколі Чепізі – на будівлі, де він працював.

UPD: 26 вересня на засіданні виконкому Полтавської міськради депутати одноголосно (12 голосів) погодили встановлення пам'ятних дошок.

Про це стало відомо із документів проєктів рішень, які опублікували на сайті Полтавської міськради.

Пам'ятна дошка Володимиру Чернишу

Володимиру Чернишу був 41 рік. Воїн родом із Полтави. До війська Володимир долучився у перші дні повномасштабної війни. Спочатку був у теробороні. Потім перевівся до 3-ї штурмової бригади, повідомляв раніше Суспільному офіцер відділу призову міського терцентру комплектування Роман Калина.

На Полтавщині встановлять три дошки пам'яті на честь полеглих захисників України
Портрет полеглого воїна Володимира Черниша. Фото: Суспільне Полтава

Поліг військовий 10 вересня під час штурму поблизу Бахмута на Донеччині. 27 вересня у Полтаві біля Свято-Успенського собору ПЦУ за ним влаштували панахиду.

Поховали воїна на кладовищі у селі Затурине поблизу Полтави. У нього лишились батьки, донька та сестра.

Меморіальну дошку на честь Володимира Черниша планують облаштувати на фасаді гімназії № 18, що у мікрорайоні Юрівка. Там навчався воїн.

Пам'ятна дошка Сергію Іваненку

Воїн Сергій Іваненко був командиром стрілецького відділення одного зі штурмових підрозділів. На початку війни добровольцем пішов в ТрО, потім перейшов до штурмових військ. Воїн професійно займався бігом, розповідав Суспільному колега Сергія Іваненка Олексій Бондаренко.

На Полтавщині встановлять три дошки пам'яті на честь полеглих захисників України
Полеглий воїн Сергій Іваненко. Суспільне Полтава

Перед загибеллю військовий разом із побратимом виконував бойове завдання й утримував позиції підрозділу поблизу Авдіївки. Загинув Сергій Іваненко 10 листопада 2023-го року. Йому був 41 рік. Попрощалися з бійцем 16 листопада біля Свято-Успенського собору ПЦУ в Полтаві.

Дошку пам'яті присвячену Сергію Іваненку також хочуть облаштувати на фасаді гімназії № 18, яку закінчив воїн.

Пам'ятна дошка Миколі Чепізі

Микола Чепіга народився у Полтаві 1977-го року. У березні 2014-го добровольцем пішов воювати. Служив у 24-му батальйоні тероборони "Айдар". 17 червня 2014-го року під час визволення селища Металіст на Луганщині, воїн потрапив у засідку та отримав поранення, після чого його забрали у полон. Там його вбили. Пів місяця тіло воїна не віддавали рідним. Зрештою, його привезли та поховали спочатку у селі Надержинщина Новоселівської громади, де вони із дружиною будували будинок, а потім перепоховали у Полтаві. На момент загибелі йому було 36 років.

На Полтавщині встановлять три дошки пам'яті на честь полеглих захисників України
Полеглий воїн Микола Чепіга. Суспільне Полтава

Дошку пам'яті героєві відкриють на адмінбудівлі "Моторвагонного депо Полтава" філії АТ "Укрзалізниця". У підприємстві чоловік пропрацював понад 15 років, розповіла Суспільному його мама та ініціаторка встановлення дошки воїну Наталія Чепіга.

"Дошка буде вертикальна. Там буде його портрет у повний ріст. З правого боку буде його орден "За мужність" третього ступеню. Зліва буде зображений герб Полтави та підрозділу "Айдар". Внизу буде написана біографія про нього: де народився, де служив, коли працював в цьому ДЕПО та коли загинув. А ще придумали, що знизу буде зображений потяг "Hyundai". Розмір дошки планується — 50 сантиметрів у ширину та метр в довжину", — розповіла мати Миколи Чепіги Наталія Чепіга.

На підприємстві "Моторвагонного депо Полтава" воїн працював слюсарем рухомого складу. Займався дизельними потягами та приміськими електричками.

Попередньо відрити дошку планують на День захисників і захисниць України, який відзначають 1 жовтня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок