“Ожило село”: у селі Батьки на Полтавщині після приїзду сімей ВПО збільшилась кількість дітей

“Ожило село”: у селі Батьки на Полтавщині після приїзду сімей ВПО збільшилась кількість дітей

Під час повномасштабної війни у село Батьки, що в Опішнянській громаді Полтавщини, переїхали близько 30 ВПО. До цього ці родини проживали у Харківській, Донецькій та Чернігівській областях. Внаслідок цього у селі побільшало дітей.

Їздять навчатися вони до центру громади Опішні. Про це Суспільному розповів староста Батьківського старостинського округу Борис Іванченко.

“По двоє, по троє діток. У нас зараз проживають більше 10 сімей. До війни у нас дев'ять чоловік у ліцей їздили і двоє діток у колегіум. Оце й всі наші дітки шкільного віку. Як приїхали до нас переселенці, дітей додалося у половину. У два рази збільшилось. Зараз діток шкільного віку десь до 20 чоловік, а дошкільного також десь до 20 чоловік”, – розповів староста Батьківського старостинського округу Борис Іванченко.

У селі Батьки на Полтавщині після приїзду сімей ВПО збільшилась кількість дітей
Сім'я Маньків, які переїхали із Харкова на Полтавщину. Суспільне Полтава

Для доїзду до школи діти з села можуть доїжджати шкільним автобусом. Так, до школи в Опішні їздить Єва Манько, яка переїхала сюди з Харкова разом з батьками та іншими родичами. Родину на початку повномасштабної війни перевіз до Батьків Микола Манько. Чоловік родом звідси, а проживав у Харкові.

“Ожило село”: у селі Батьки на Полтавщині після приїзду сімей ВПО збільшилась кількість дітей
Микола Манько, який разом із батьками та сестрою переїхав із Харкова на Полтавщину. Суспільне Полтава

“Навіть ми не попереджали батьків, що будемо приїжджати. У нас так вийшло, що маленькі діти, треба було їх просто вивозити з міста, щоб вони не бачили отих кошмарів, вибухів і всього іншого. Виїхали ми о шостій ранку з Харкова, приїхали сюди о шостій вечора. Не знали, доїдемо, не доїдемо. Дорога була дуже тяжка, але доїхали. Почали облаштовувати побут”, – розповів переселенець Микола Манько.

Наталія Бастрюкова з Харківщини переїхала до села Батьки Опішнянської громади
Наталія Бастрюкова зі своїми дітьми у селі Батьки Опішнянської громади. Суспільне Полтава

Наталія Бастрюкова зі Старого Салтова, що на Харківщині, переїхала до Батьків зі своїми трьома дітьми цьогоріч. Нині живе у будинку, який хоче згодом викупити.

“До чоловіка приїхала, до майбутнього. Ми там квартиру знімали. Нам там мама моя допомагала, а потом вже чоловік привіз сюди. Село хороше, добре, тихе – гарно тут. Природа красива, тихо, спокійно. Після того, що там було”, – розказала переселенка Наталія Бастрюкова.

До села Батьки на Полтавщині переїжджають ВПО
Кімната в будинкові, у якому оселилася Наталія Бастрюкова з дітьми після переїзду на Полтавщину. Суспільне Полтава

Як розповів староста села Батьки Борис Іванченко, частину переселенців прийняли до будинків, які простоювали, як і Наталію Бастрюкову.

“Господарі дали згоду, і вони там проживають безкоштовно. Ми їх приймали і старалися, щоб там вода була, електрика, газ, щоб була можливість інтернет провести. Зверталися за дровами, зверталися в лісництво, вони надавали дозвіл привезти сухих дров, які у лісі були. Питання, з якими вони зверталися, ми в основному вирішували”, — додав староста Батьківського старостинського округу Борис Іванченко.

Усього в селі Батьки нині живе близько пів тисячі людей.

У селі Батьки Опішнянської громади після приїзду сімей ВПО збільшилась кількість дітей
В'їзд до села Батьки Опішнянської громади. Суспільне Полтава

Від початку повномасштабної війни на Полтавщину приїздять переселенці з областей, де тривають бойові дії. Для цього використовують власний транспорт та евакуаційні автобуси. Перша така колона в регіон приїхала з Сумщини 8 березня 2022-го року.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок