Смерть харківського волонтера Євгенія Беляєва: чи винні медики

Смерть харківського волонтера Євгенія Беляєва: чи винні медики

Волонтер Євгеній Беляєв помер у Полтаві: що сталось
Євгеній Беляєв. фото надане О. Запорожан

У Полтаві завершили службову перевірку щодо смерті волонтера із Харкова Євгенія Беляєва, який помер 28 травня у полтавській лікарні. Під час розслідування з’ясували, що у чоловіка був нетиповий перебіг захворювання з гострим розвитком тяжких ускладнень.

Інформацію про це Суспільному надали у департаменті охорони здоров’я Полтавської міської ради.

Житель Харкова Євгенія Беляєв з родиною до Полтави приїхав 2022-го через повномасштабну війну. 50-річний чоловік допомагав волонтерити у майстерні Олени Запорожан.

Смерть харківського волонтера Євгенія Беляєва
Євгеній Беляєв допомагав волонтерам створювати спорядження та одяг для війська, зокрема, робив лекала. фото надане О. Запорожан

За її словами, він занедужав 26 травня. Наступного дня "швидка" доставила його до Полтавської райлікарні. Там у чоловіка діагностували пневмонію, але стаціонарної допомоги йому не надали, натомість сказали звернутися до сімейного лікаря.

«Ми його знайшли на лавці біля лікарні. Вийшла до нього медпрацівниця і питає: «Як ви себе почуваєте, а чого ви тут сидите, йдіть до сімейного лікаря». Вона його намагалася вигнати. Він їй ледве відповідав, що у нього болить і просив уколоти знеболювальне. Я підійшла до неї і кажу: «Хіба ви не бачите, як він себе почуває? Чому ви його вигнали?». Вона мені каже: «Тому що у нас лікарня ургентна по хірургії, ми його не можемо покласти до нас у терапію».

Олена з подругою почала питати медпрацівницю райлікарні: чому Євгенію не викликали "швидку" чи не скерували до іншої лікарні

А вона каже: «Підіть до завідувачки поговоріть, може, і домовитесь». Я розцінюю це так, що мені натякали на гроші. А які ще варіанти можуть бути? Про шо поговорити? Стати навколішки, чи як її мотивувати, щоб покласти у стаціонар людину у такому стані? Вони бачили, що він вмирає. Випхали, а тоді ще вийшли проганяти, щоб він там не сидів.
В Полтаві раптово помер волонтер Євген Беляєв
Одяг для військових, який він моделював і відшивав. фото надане О. Запорожан

Після цього Олена з подругою відвезли Євгенія Беляєва у 2-у міську лікарню, де чоловіка поклали до стаціонару. На момент госпіталізації він був у тяжкому стані, сатурація вже сягала 50, додала Олена Запорожан. Уночі у медзакладі чоловік помер.

За фактом смерті Євгенія Беляєва фахівці міського департаменту охорони здоров’я із науковцями медуніверситету провели службове розслідування. У його висновках зазначено, що чоловік хворів чотири доби, але і до сімейного лікаря не звертався. До райлікарні його доставила "швидка" із підозрою на хірургічну патологію, яка в результаті дообстеження не підтвердилась.

Після проведеного рентгенологічного обстеження встановили діагноз терапевтичного профілю та рекомендували звернутися до сімейного лікаря.

Швидке погіршення стану пацієнта після госпіталізації обумовлено стрімким прогресуванням захворювання на фоні значного зниження захисних функцій організму, що і призвело до летального випадку. Причину зниження захисних функцій організму так і не вдалося з’ясувати ні за життя, у зв’язку з коротким терміном перебування у лікарняному закладі, ні за результатами розтину», - йдеться у висновку службового розслідування.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок