У полтавській лікарні помер волонтер із Харкова: чому звинувачують медиків

У полтавській лікарні помер волонтер із Харкова: чому звинувачують медиків

Волонтер Євгеній Беляєв із Харкова помер у Полтаві: що сталося
Коридор Полтавської районної лікарні, в яку "швидка" привезла Євгенія Беляєва. Суспільне Полтава

В одній із лікарень Полтави помер Євгеній Беляєв, який був волонтером. Подруга чоловіка Олена Запорожан Суспільному розповіла, що це сталося після того, як йому не надали належну допомогу в медичній установі. Про позицію медиків, а також історію зі слів волонтерки ― у матеріалі Суспільного.

За яких обставин харківський волонтер помер у Полтаві

Олена Запорожан ― полтавська волонтерка, яка налагодила пошиття амуніції та елементів форми для військових. У цьому їй допомагають й інші волонтери. Один із них був Євгеній Бєляєв.

До початку повномасштабної війни чоловік проживав у Харкові, займався індивідуальним пошиттям одягу класу "люкс". У Полтаві допомагав волонтерам створювати спорядження та одяг для війська, зокрема, робив лекала.

Із волонтерами Євгеній мав побачитися цього понеділка, 27 травня, однак, ще у вихідні попередив, що погано почувається. У понеділок Олена Запорожан йому зателефонувала. Суспільному волонтерка розповіла:

"Я по голосу почула, що він дуже нездоровий. Мені здалося, в нього інсульт, він погано говорив".

У цей час, за словами Олени, Євгеній уже був біля лікарні, однак деякий час не міг пояснити, де саме. Чоловіка знайшли на лавці біля Полтавської районної лікарні, він був у поганому стані, просив вколоти йому знеболювальне.

За словами волонтерки, Євгеній Бєляєв викликав "швидку", яка з підозрою на апендицит привезла його у райлікарню, де того дня приймали ургентних пацієнтів хірургічного профілю. Згодом у закладі в чоловіка діагностували пневмонію.

"Вони (медики ― ред.) побачили, що у нього пневмонія, що він не по хірургії, порекомендували до сімейного лікаря звернутися. І тут виходить жінка з приймального відділення, каже: "Як ви почуваєтесь?" Я кажу: "Чого ви його вигнали, чого ви не госпіталізували?". Вона мені пояснила, що у них ургентна хірургія, вони його по "швидкій" не можуть покласти. Я кажу: "Так чому не викликали наступну "швидку"?", ― розповіла Олена Запорожан.

Знеболювальне Євгенію теж не ввели, сказали купити його самостійно в аптеці, а в лікарні зможуть зробити укол. Після цього Олена з іншою волонтеркою відвезли чоловіка у другу міську лікарню, де його госпіталізували, а потім перевели в реанімацію. На ранок 28 травня Олені сповістили про смерть Євгенія.

"У нього, наскільки мені відомо, була пневмонія, і дуже упала сатурація. Далі я не знаю. В районній вони мали викликати "швидку", чи десь його у себе покласти. Вони мали це зробити. Я не бачу ніякої адекватної реакції від департаменту і якихось пояснень від центральної лікарні. Я бачила, що він тяжкий, але я не думала, що він помре, що його не витягнуть", ― сказала волонтерка.

За її словами, Євгеній Беляєв завжди радів, коли отримував від військових позитивні відгуки про свої роботи. Чоловікові було 50 років.

"Дуже розумний хлопець, іронічний, прикольний, дуже вмотивований, патріотичний. Всі наші форми, тактичний одяг ― це його ініціатива, його розробки. У нас навіть є штани одні, називаються "беляєвські", бо він їх сам розробив".

Реакція медиків на смерть харків’янина у Полтаві

У районній лікарні, куди Євгенія Беляєва привезла карета "швидкої", Суспільному повідомили, що інформація, яку поширюють волонтери не повністю відповідає дійсності.

Тимчасово виконувач обов’язків директора Полтавської центральної райлікарні Олександр Волошин Суспільному розповів:

"Зараз департамент міський (охорони здоров’я ― ред.) проводить службове розслідування. Я думаю, все по підсумках розслідування скажуть. Я не буду ніякий давати коментар, бо це стосується даних хворого".

У другій міській лікарні, де помер Євгеній Беляєв, пообіцяли надати коментар Суспільному згодом.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок