Скупчення білокрилки на капусті на Полтавщині: як це шкодить рослинам

Скупчення білокрилки на капусті на Полтавщині: як це шкодить рослинам

Цьогоріч на Полтавщині виявили масове скупчення комах білокрилки на капусті. Від такої кількості шкідників рослини в’януть, засихають та можуть загинути.

Про це розповіла Суспільному державна інспекторка фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Валентина Сербіна.

За словами держінсперкторки, до цього білокрилку на капусті в регіоні виявляли три роки тому, але це були поодинокі випадки.

"98-100% рослин заселено цим шкідником і чисельність до 50 екземплярів на рослині і більше. Білокрилка капустяна завдає шкоди різноманітним рослинам, але особливо їй подобається капуста білоголова, брюсельська, цвітна, броколі, кучерява, ріпак озимий та ярий, редис. Виявлена цього року вона на помідорах, на кропові, одиничні випадки на кормових буряках", — розповіла Валентина Сербіна.

Шкідник нищить не лише капусту, додала Валентина Сербіна.

"Це дуже помітно: біля капустинки літають білі такі комашки і листочки знизу повністю нальотом білим покриті. 50 капустинок я саджаю щороку, то ми без отрути цього року не обійшлися, хоча ніколи раніше не труїли. Ми обробляли попелом разів три-чотири, а може й більше. Воно недієве. Потім ми обробляли аміаком з водою, то трішки, десь % на 30 (подіяло – ред.). Потім у нас був німецький препарат, там придбаний, еко, тривалої дії, але він природній. Трішки-трішки воно подіяло", — поділилась місцева жителька Лариса Карпова.

Скупчення білокрилки на капусті на Полтавщині: як це шкодить рослинам
Місцева жителька Лариса Карпова. Суспільне Полтава

Ніна Моторна живе у мікрорайоні Вороніна, що на околиці Полтави. На капусті, яку жінка висадила на своєму городі, каже, цьогоріч багато шкідників.

Скупчення білокрилки на капусті на Полтавщині: як це шкодить рослинам
Город Ніни Моторної у мікрорайоні Вороніна у Полтаві. Суспільне Полтава

"Білокрилка просто не піддається ніякому обробленню. Раніше то попелом один раз в сезон потрусимо і все нормально. Цього разу і попіл, і деякі народні (засоби – ред.) – і нічого, вона ніби більше й більше розводиться", — повідомила місцева жителька Ніна Моторна.

Скупчення білокрилки на капусті на Полтавщині: як це шкодить рослинам
Білокрилка на капусті в городі Ніни Моторної у мікрорайоні Вороніна у Полтаві. Суспільне Полтава

За словами завідувача кафедри рослинництва аграрного університету Володимира Гангура, нашестя білокрилки на городах пов’язане з високою температурою повітря та відсутністю опадів.

"Саме в такі роки (спекотні – ред.) і відбувається спалах цього шкідника. Цей шкідник може давати за один сезон чотири-п’ять поколінь, самка відкладає до 150 яєць. Шкідник висмоктує клітинний сік із листкової пластинки і таким чином рослина поступово в’яне і засихає. Крім цього, на виділеннях цього шкідника заселяються сажкові гриби. Відповідно, утворюється сірий наліт, який погано пропускає сонячне світло", — розповів Володимир Гангур.

Скупчення білокрилки на капусті на Полтавщині: як це шкодить рослинам
Завідувач кафедри рослинництва аграрного університету Володимир Гангур. Суспільне Полтава

Якщо не захистити рослину від шкідника, це призведе до в’ялості, опадання на ній листя та до загибелі.

"Можна використовувати як біологічні препарати, вони є доступні у широкій мережі, а також можна і препарати інсектицидної дії (хімічні – ред.), але обов’язково ці препарати треба поєднувати із прилипачами (особливий клас пестицидів, які зменшують поверхневий натяг води в момент обробки культурних рослин – ред.). Це підвищить захисний ефект тому, що рослини капусти вкриті восковим нальотом і рідина препарату без прилипача погано прикриває рослину", — додав завідувач кафедри рослинництва аграрного університету.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок