У Полтаві дозволили встановити меморіальні дошки на честь шести захисників України

У Полтаві дозволили встановити меморіальні дошки на честь шести захисників України

На розгляд виконкому Полтавської міської ради винесли шість питань щодо встановлення меморіальних дощок у громаді на честь загиблих під час російського вторгнення. Їх розмістять на фасадах навчальних закладів та заводі.

Усі меморіальні дошки планують встановити на честь загиблих захисників України Максима Запічного, Андрія Коваленка, Олександра Дриги, Владислава Федорченка, Андрія Безпалка та Максима Коростеля. Рішення підтримали на засіданні виконавчого комітету Полтавської міської ради 20 червня.

Про це стало відомо з онлайн-трансляції засідання та проєктів рішень виконавчого комітету, який опублікували на офіційному сайті Полтавської міської ради.

Дошка на честь Максима Запічного у Полтаві

Пам’ять про військового Максима Запічного планують вшанувати у полтавській школі № 28. На фасаді будівлі мають встановити меморіальну дошку. Навчальний заклад буде її балансоутримувачем, а ініціаторка ― Ольга Запічна.

Воїн Максим Запічний проживав у Полтаві, був молодшим сержантом ЗСУ. Служив на посаді командира інженерно-саперного відділення територіальної оборони. Захисник України був кавалером орденів "За мужність" ІІІ ступеня та ІІ ступеня (посмертно), йдеться у проєкті рішення.

У Полтаві хочуть встановити меморіальну дошку на честь Максима Запічного: де саме
Воїн Максим Запічний. Telegram-канал "Ми готові. Полтава"

Максим Запічний із позивним "Шерлок" поліг 30 вересня 2022-го року внаслідок підриву на замаскованому вибуховому пристрої. Сталося це поблизу села Тернова Харківської області, розповідав Суспільному речник обласного ТЦК та СП Роман Істомін. Попрощалися з бійцем 5 жовтня 2022-го біля Свято-Успенського собору у Полтаві.

Максим Запічний воював із 2014-го, зокрема, захищав Донецький аеропорт, Мар’їнку та Авдіївку. Після початку повномасштабної війни знову пішов до війська добровольцем, розповідала Суспільному дружина бійця Єва Тур. Крім неї, у Максима Запічного залишилася, зокрема, донька.

Дошка на честь Андрія Коваленка у Полтаві

Меморіальну дошку на честь Андрія Коваленка планують розмістити на фасаді школи № 29 у Полтаві, яка й буде балансоутримувачем. Замовником встановлення таблички буде департамент культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради, йдеться у проєкті рішення виконкому.

Згідно з документом, Андрій Коваленко був полтавцем, мав звання молодшого лейтенанта ЗСУ. Служив на посаді командира стрілецького взводу територіальної оборони. Чоловік має нагрудний знак Головнокомандувача ЗСУ "Срібний хрест".

У Полтаві хочуть встановити меморіальну дошку на честь Андрія Коваленка
Воїн Андрій Коваленко. Фото з Facebook-сторінки В. Запеки

Прощання з воїном влаштували у соборі ПЦУ 14 грудня 2023-го року. Тітка бійця Галина Коваль Суспільному розповідала, що Андрій Коваленко воював із 2014-го. Знову на військову службу пішов одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну ― 25 лютого 2022-го року.

Загинув Андрій Коваленко 7 грудня 2023-го під час штурмових дій противника на Донеччині. Він отримав несумісні з життям поранення. Воїнові було 34 роки.

Дошка на честь Олександра Дриги у Полтаві

Ініціювала встановлення меморіальної дошки на фасаді школи № 11 у Полтаві Ольга Дрига. Заклад буде балансоутримувачем, йдеться у проєкті рішення виконкому Полтавської міської ради.

У Полтаві хочуть встановити меморіальну дошку на честь Олександра Дриги
Воїн Олександр Дрига. Фото: Білицька громада

За інформацією з документу, Олександр Дрига був сержантом і проживав у Полтаві. Служив стрільцем підрозділу територіальної оборони. Він має посмертну нагороду ― орден "За мужність" ІІІ ступеня.

Із 47-річним Олександром Дригою з Полтави попрощалися 31 січня 2023-го. Він загинув 20 січня біля Соледара на Донеччині.

Дошка на честь Владислава Федорченка у Полтаві

Згідно з проєктом рішення, солдат Владислав Федорченко буде вшанований за ініціативи Любові Федорченко. Меморіальну дошку розмістять на фасаді адмінбудівлі приватного акціонерного товариства "Полтавамаш" на вулиці Решетилівській, яке буде балансоутримувачем.

У Полтаві хочуть встановити меморіальну дошку на честь Владислава Федорченка
Прощання зі Владиславом Федорченком та вншими захисниками України у Полтаві, 14 листопада 2022-го року. Суспільне Полтава

За документом, Владислав Федорченко був санітаром-інструктором стрілецької роти, мав посмертний орден "За мужність" ІІІ ступеня.

Воїн поліг 8 листопада 2022-го року через артобстріл поблизу селища Курдюмівка на Донеччині. Із 51-річним Владиславом Федорченком, який мешкав у Полтаві, попрощалися у місті 14 листопада.

Дошка на честь Андрія Безпалка у Полтаві

Згідно з проєктом рішення, який опублікували на сайті Полтавської міської ради, дошку на честь Андрія Безпалка встановлять на фасаді ліцею №33, який буде балансоутримувачем. Ініціювала розміщення Тетяна Петреченко.

Андрій Безпалко з Полтави був солдатом. Захищав Україну на посаді кулеметника штурмового батальйону, йдеться у проєкті рішення.

Дошка на честь Максима Коростеля у Полтаві

Дошку у пам’ять про Максима Коростеля замовить департамент культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради. Її мають розмістити на фасаді полтавської школи № 37, яка й буде утримувати табличку. Про це стало відомо з проєкту рішення.

У Полтаві хочуть встановити меморіальну дошку на честь Максима Коростеля
Воїн Максим Коростель. Суспільне Полтава

Згідно з документом, полтавець мав звання старший лейтенант. Максим Коростель служив на посаді командира стрілецького взводу підрозділу територіальної оборони. Має орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Із Максимом Коростелем попрощалися 19 липня 2023-го року у Полтаві. До війська він пішов у березні 2022-го добровольцем. Загинув 36-річний воїн на Донеччині біля села Красногорівка. Максима Коростеля поховали на Розсошенському цвинтарі.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок