"Служимо, тому що ви нас не міняєте": військовий з Полтави Юрій Левковський про війну та мобілізацію

"Служимо, тому що ви нас не міняєте": військовий з Полтави Юрій Левковський про війну та мобілізацію

Юрій Левковський ― військовослужбовець Полтавського окремого зведеного штурмового загону "Одін". Після поранення та травм перебуває на реабілітації в Полтаві. Про свою службу він розповів Суспільному.

На війну полтавець Юрій Левковський пішов 24 лютого 2022-го. Служив із підрозділом на різних напрямках ― Бахмутському, Авдіївському тощо. За його словами, на фронті чимало небезпечних місць, про які ніхто не знає.

"Є такі якісь маленькі напрямки, воно навіть не позначене десь на карті, просто посадка десь біля чогось. Там таке пекло може бути, більше, ніж в якомусь гучному місті ― Бахмут, наприклад чи ще щось. Всі напрямки важкі. Наприклад, після першого виходу думаєш, що нібито все зрозуміло, тут хоп ― а там зовсім інша війна, все по-іншому», ― розповів військовослужбовець.

Історія військового з Полтави Юрія Левковського
Юрій Левкоський та його кум на Донеччині. Фото надані Суспільному Ю. Левковським, колаж Суспільного

Юрій Левковський отримав поранення біля серця ― куля поцілила у ліву легеню, а також травми коліна та лопатки на Лиманському напрямку на Донеччині. Це сталося в середині квітня 2023-го, коли прикривав побратима. Щоб вийти з позиції, треба було подолати кілька кілометрів. У той час Юрій почав прощатися зі своїм кумом, з яким вони разом служили у підрозділі.

"Було не страшно, було просто прикро. Я розумію, що я дійти не можу. Якщо свідомість втрачаю, нести мене дуже далеко сенсу нема. Крововтрата і так була в мене шалена, в літрах. У цей же час дружина відчула, що мені погано, хоча вона не знала, що ми на штурм пішли. У нас з нею зв'язок прямо телепатичний в цьому сенсі. Йшла, каже, молилась по вулиці. Мабуть, її молитва допомогла", ― розповів Юрій Левковський.

Про службу, фронт та поранення: розповідь полтавця Юрія Левковського
Юрій Левковський на фронті. Фото надані Суспільному Ю. Левковським, колаж Суспільного

Нині військовослужбовець реабілітується в Полтаві, переніс п’ять операцій. При цьому його не демобілізували з армії.

"Чим зараз займаюсь? Служу в Збройних силах України, щоб воювати, якщо доведеться захищати Батьківщину. Колись запитали в мене: "Чого ти, Юрчик, в тебе ж є група інвалідності друга, чого ти не списуєшся?" Якось мені вже набридло бути м’яким і толерантним, я говорю: "Хлопці, без образ. У нас в підрозділі багато інвалідів, обмежено придатних і так далі. Ось тому ми служимо, тому що ви нас не міняєте. Коли поміняєте ― із задоволенням", ― розповів військовослужбовець.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок