Отримати відстрочку від мобілізації: хто приходить до військкоматів на Полтавщині

Отримати відстрочку від мобілізації: хто приходить до військкоматів на Полтавщині

Роман Істомін
Роман Істомін, речник Полтавського ТЦК та СП . Суспільне Полтава

Більшість відвідувачів військкоматів, які стоять у чергах, хочуть отримати відстрочку або бронювання. За цим приходять до територіальних центрів комплектування та соцпідтримки на Полтавщині.

Про це 13 червня на брифінгу розповів начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

Потрапити у той же день на прийом вдається не усім. Нині, через набуття чинності нового закону про мобілізацію, який вступив у дію 18 травня, усі військовозобов’язані мають оновити дані упродовж 60 днів. Через це зросло й навантаження на працівників терцентрів, розповів Істомін.

"Ті, хто приходить для уточнення даних і ті, хто приходить за повістками вони приймаються в той же день. Дійсно знаю, що в один день громадянин може не потрапити. Стати в чергу і в той же день не потрапити до ТЦК та СП, на жаль, така проблема є. Навантаження зросло, але більше, мабуть, все таки не через бажання служити. Тому, що закон про мобілізацію не стимулює саме бажання служити", - сказав Роман Істомін.

Як розповів речник, нині підстави для надання відстрочки не змінили, а запровадили новий порядок оформлення. Відтепер для цього створюватимуть комісію, яка прийме рішення про надання відстрочки або відмову.

Хто має право на відстрочку

Право на відстрочку має військовозобов’язаний, який доглядає за хворою дружиною, дитиною, за своїми хворими батьками, або за батьками дружини, якщо немає інших членів родини. Також за одним із батьків, які мають І чи ІІ групу інвалідності. Доглядати за хворою людиною може лише один військовозобов’язаний з родини.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок