На Полтавщині працюють пункти скринінгу неінфекційних хвороб: які обстеження можна пройти

На Полтавщині працюють пункти скринінгу неінфекційних хвороб: які обстеження можна пройти

Жителі Решетилівської громади, що на Полтавщині, можуть пройти безплатне обстеження на наявність гіпертонії, цукрового діабету та онкологічних захворювань. Такі дослідження організували у 15 пунктах скринінгу неінфекційних хвороб, які запрацювали у медзакладах громади.

У пункті скринінгу проводять вимірювання маси тіла, зважують тощо. Зокрема, це роблять задля виявлення ранні стадії гіпертонічної хвороби, цукрового діабету, розповіла Суспільному медсестра фельдшерського пункту села Каленики Наталія Гавриленко.

"Дізналася, що в нас є тепер така послуга, як вимірювання холестерину, перевірка на глюкозу. Це дуже зручно, не треба кудись їхати, платити великі гроші", — сказала місцева жителька Людмила Тищенко.

На Полтавщині працюють пункти скринінгу неінфекційних хвороб
Тонометр. Суспільне Полтава

Пункти скринінгу неінфекційних хвороб у Решетилівській громаді запрацювали у рамках проєкту "Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні". Його впроваджує організація охорони здоров’я "PATH", а фінансує американська агенція "USAID".

"Ідея запровадити ці пункти скринінгу народилася саме з тих міркувань, що в останні роки, навіть і до війни, кількість інсультів у нас значно підвищилась. Практика підказує, що інсульти виникають тоді, коли людина не слідкує за своїм тиском, ходить з високим тиском, якось до цього пристосовується", — пояснив проєктний менеджер організації "PATH" Роман Родина.

За словами Романа Родини, крім Полтавщини, такі пункти запрацювали у громадах Чернігівської, Волинської, Івано-Франківської та Дніпропетровської областей. Їх організовують на базі центрів ПМСД, амбулаторій сімейної медицини, фельдшерсько-акушерських пунктів та інших закладів. Громади обирати ті, де проживає найбільша кількість переселенців.

У Решетилівській громаді працюють пункти скринінгу неінфекційних хвороб
Медсестра вимірює тиск пацієнтці. Суспільне Полтава

"У межах Полтавської області ми єдині працюємо у цьому проєкті. Перше з, чого ми розпочали – це з навчання наших медичних працівників. Ми зорганізували 15 пунктів скринінгу, де наші медичні працівники проводять певну роботу. Робота направлена на виявлення неінфекційних хронічних захворювань шляхом тестування. У рамках проєкту нас забезпечили холестерометрами, глюкометрами, тонометрами, ростомірами, вагами", — розповіла директорка Решетилівського центру ПМСД Наталія Лугова.

У таких пунктах люди можуть пройти й анкетування для визначення рівня ментального здоров’я. У разі виявлення ознак, пацієнта скеровують до сімейного лікаря.

На Полтавщині працюють пункти скринінгу неінфекційних хвороб: які обстеження можна пройти
Фельдшерський пункт у селі Каленики Решетилівської громади, на базі якого організували пункт скринінгу неінфекційних хвороб. Суспільне Полтава

Незабаром такі пункти мають запрацювати у Київській, Рівненській, Вінницькій та Чернівецькій областях, сказав проєктний менеджер організації "PATH" Роман Родина.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок