Де у Полтаві військові можуть безплатно обстежитися на КТ та МРТ

Де у Полтаві військові можуть безплатно обстежитися на КТ та МРТ

У Полтаві військовослужбовці можуть безплатно обстежуватися за допомогою КТ та МРТ у комунальних та приватних лікарнях. Із бюджету громади компенсуватимуть за це, цьогоріч – 8,5 мільйонів гривень. Це зробили, зокрема, і щоб зменшити черги на отримання таких послуг.

Про це розповів Суспільному заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко.

"За програмою "Сучасна медична діагностика" ми внесли зміни й додали ще категорію людей – це військовослужбовці. Уже маємо можливість у "Медіон" не направляти, а мати своє комунальне підприємство, яке надає цю послугу",повідомив заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко.

Де у Полтаві військові можуть безплатно обстежитися на КТ та МРТ
Магнітно-резонансний томограф у першій міській лікарні. Суспільне Полтава

Для цього для 1-ї лікарні Полтави закупили магнітно-резонансний томограф.

"Ми можемо провести КТ-обстеження майже за потреби всього, що є в номенклатурі. Всі органи, всі системи у залежності від того, КТ з контрастуванням чи без контрастування. МРТ-обстеження ми також проводимо. Це головний мозок, всі відділи хребта, суглоби", — розповів медичний директор 1-ї лікарні Полтави Вадим Недоборенко.

Тарас Лелюх проходив обстеження на магнітно-резонансному томографі в обласній лікарні. Каже, охочих на цю послугу багато.

Де у Полтаві ЗСУ можуть безплатно обстежитися на КТ та МРТ
Тарас Лелюх, військовослужбовець. Суспільне Полтава

"Робили безкоштовно як військовослужбовцю, але черги там звичайно великі. Декілька днів довелось чекати, поки скажуть, на який час. І плюс близько 3-4 годин довелось чекати у черзі, коли без черги завозять ургентних хворих. Декілька разів було, що у бійця вже закінчується термін лікування, він їде назад у частину і не дочекався своєї черги на МРТ", — розповів військовослужбовець Тарас Лелюх.

У першій міській лікарні, де нещодавно запрацював апарат МРТ, бійці можуть робити обстеження без черги, каже медичний директор закладу.

КТ та МРТ у Полтаві для військових: куди звертатись
Кабінет комп'ютерної томографії. Суспільне Полтава

"Є такі відносно "зелені" коридори, якщо в них є направлення на відповідний сегмент обстеження, ми проводимо. Намагаємось це зробити в той же самий день. Якщо є деякі нюанси з приводу підготовки, або протипоказань, можливо, то можемо на наступний день",розповів медичний директор 1-ї лікарні Полтави Вадим Недоборенко.

"Раніше дуже багато направляли на платне МРТ, і бійці без кінцівок, які не знають міста, їздили на таксі, шукали і робили за свої гроші. Це гарна ініціатива. Це зменшить черги, це прискорить дослідження, обстеження" — повідомив військовослужбовець Тарас Лелюх.

Кабінет комп'ютерної томографії у Полтаві для військових
Кабінет комп'ютерної томографії. Суспільне Полтава

За інформацією, яку надали Суспільному у департаменті охорони здоров’я Полтавської міськради, нині на базі комунальних медичних закладів міста працює один магнітно-резонансний томограф та три кабінети комп’ютерної томографії. Також готують до встановлення комп’ютерний томограф у 4-й лікарні.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок