Переможець конкурсу "Учитель року" Роман Романчук: як здобував перемогу

Переможець конкурсу "Учитель року" Роман Романчук: як здобував перемогу

28-річний Роман Романчук переміг на всеукраїнському етапі конкурсу "Вчитель року". Педагог працює вчителем географії у Полтавській школі № 20 імені Бориса Серги упродовж п’яти років та щодня вдосконалює свої методи викладання. До конкурсу готувався упродовж усього навчального року, поступово до кожного етапу.

Про це учитель Роман Романчук розповів Суспільному.

Наприкінці минулого тижня виборов перше місце серед колег-географів із усієї України. Готуватися до конкурсу почав із вересня 2023-го року. Взяти учать запропонувала йому директорка закладу, де він працює п’ять років.

Переможець конкурсу "Учитель року" Роман Романчук: як здобував перемогу
Роман Романчук викладає у Полтавській школі № 20 імені Бориса Серги. Суспільне Полтава
"Вона сказала: "Беремо участь у цьому конкурсі, від нашого закладу будь-яка підтримка". Я спочатку трішки вагався, але вона мене так мотивувала, додала впевненості. Після цього я вирішив брати участь у цьому конкурсі", — розповів переможець всеукраїнського етапу "Вчитель року" Роман Романчук.

На початку кожного свого уроку він емоційно налаштовує учнів, після чого – перевірка здобутих знань. Так організував і свій конкурсний урок. Окрім цього, проходив тестування, розробляв методично заняття і організовував майстер-клас.

Переможець конкурсу "Учитель року" Роман Романчук: як здобував перемогу
Учні 20 школи. Суспільне Полтава
"Особливістю є те, що теми всі визначаються жеребкуванням. Ти не знаєш, що на тебе очікує, час на підготовку обмежений. Наприклад, дослідження або практична робота – лише дві години, щоб підготуватися. І найголовніший етап – це урок. Клас випадає жеребкуванням, тема випадає жеребкуванням, на підготовку 20 годин", — продовжив Роман Романчук.

За словами Романа Романчука, під час фінального етапу у Тернополі працював із 6 класом, де було 26 учнів, а тема – "Географічна оболонка". Окрім класичних етапів уроку, використав і прийоми для заохочення.

Переможець конкурсу "Учитель року" Роман Романчук: як здобував перемогу
Роман Романчук працює вчителем географії у Полтавській школі № 20. Суспільне Полтава
"Діти почали всі до мене підходити, обіймати мене. І говорили: "Ви перемогли". Журі це все чули, і, коли оголошували результати, голова журі сказала, що учні самі все сказали. І вручали мені цю нагороду, це так хвилююче було, я почав плакати", — додав переможець всеукраїнського етапу "Вчитель року" Роман Романчук.

28-річний Роман Романчук – єдиний із родини став вчителем. На вибір професії вплинула викладачка із Ланівської школи, де навчався. За його словами, на досягнутому зупинятися не збирається. У планах наступний педагогічний конкурс.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок