На Полтавщині від сказу загинув безпритульний кіт

На Полтавщині від сказу загинув безпритульний кіт

У селі Попівка Карлівської громади загинув безпритульний кіт. 14 травня за результатами обстеження у нього підтвердили сказ.

Про це повідомили на сайті Держпродспоживслужби в Полтавській області.

До фахівців Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини надійшло повідомлення про загибель безпритульного кота, у якого спостерігали клінічні ознаки сказу. Виявили це у селі Попівка Карлівської громади Полтавського району.

Лікарі ветеринарної медицини виїхали на місце загибелі тварини для проведення обстеження та збору аналізів на дослідження. У резльтаті у тварини підтвердили сказ.

На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії село Попівку Карлівської громади оголосили неблагополучним. До загрозливої зони віднесли і місто Карлівка.

Представники Державної служби ветеринарної медицини проводяться безкоштовні щеплення проти сказу для домашніх тварин у неблагополучному пункті та загрозливій зоні.

Скільки випадків сказу виявили на Полтавщині з початку 2024 року

Це одинадцятий випадок сказу з початку року на Полтавщині. Востаннє сказ в області виявляли 9 травня. У селі Іванове Селище Глобинської громади Кременчуцького району від сказу загинув собака.

Що таке сказ і які ознаки сказу

Сказ― це небезпечне вірусне захворювання тварин та людей, яке викликає розлади центральної нервової системи та закінчується загибеллю. Ця хвороба невиліковна, тому найкраща профілактика – це щорічна профілактична вакцинація для тварин.

Як раніше розповідав Суспільному провідний лікар обласної лікарні ветмедицини Віталій Манойло, якщо людина після укусу тварини вчасно звернеться по медичну допомогу, то їй зроблять щеплення від сказу, інфікування не відбудеться.

За його словами, серед симптомів сказу у тварини – страх води, світла, пінисте і сильне слиновиділення тощо.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок