Сказ тварин: яка ситуація на Полтавщині 2023-го

Сказ тварин: яка ситуація на Полтавщині 2023-го

Вакцинація тварин
Вакцинація тварин. Фото: Суспільне Полтава

У Полтавській області від початку 2023-го зареєстрували два випадки сказу тварин. На території регіону є вакцина для щеплень. Про це розповів 10 липня на апаратній нараді виконувач обов’язків заступника начальника обласної Держпродспоживслужби Юрій Першін.

Випадки сказу на Полтавщині

На Полтавщині від початку 2023-го зареєстровано два випадки сказу тварин:

1. у місті Полтава;

2. у Білицькій громаді.

За даними Юрія Першіна, в області є ризик занесення інфекційних хвороб. Це пов'язано з тим, що у сусідніх регіонах виявляють заражених тварин. Зокрема, в Черкаській – 7, Кіровоградській – 17, Дніпропетровській – 12, Київській – 10.

Також в області місцеві скаржаться на велику кількість лисиць. Найбільше їх було виявлено в Диканській, Опішнянській, Оржицькій, Миргородській та Полтавській громадах.

"Основним джерелом вірусу сказу в Україні та області залишається лисиця червона. Через перевищення щільності лисиці червоної в більшості мисливських угідь у декілька разів виник кормовий дефіцит, унаслідок чого лисиця почала норитися неподалік населених пунктів та в покинутих будинках сіл", – додав Першін.

Щеплення від сказу на Полтавщині

Сказ тварин: яка ситуація на Полтавщині 2023-го
Щеплення від сказу. Фото: Суспільне Полтава
"За 6 місяців 2023-го з метою профілактики сказу тварин фахівцями державних лікарень ветеринарної медицини області згідно з планами протиепізоотичних заходів щеплено понад 166 тисяч різних видів тварин", – повідомив Юрій Першін.

На Полтавщині від сказу щепили:

  • понад 65 тисяч собак;
  • близько 60 тисяч котів;
  • майже 38 тисяч великої рогатої худоби ;
  • 83 коней.

Як повідомив Юрій Першін, Полтавщина повністю забезпечена вакциною для проведення щеплень тваринам.

Безпритульні тварини на Полтавщині

В області працює три пункти тимчасової перетримки тварин:

За даними Юрія Першіна, щорічна ревакцинація проти сказу тварин у притулках не проводиться. Через це в населених пунктах Полтавщини неконтрольована ситуація з безпритульними тваринами.

Що таке сказ і чим він небезпечний

Сказ – це небезпечне вірусне захворювання тварин та людей, яке викликає розлади центральної нервової системи та закінчується загибеллю. Ця хвороба невиліковна, тому найкраща профілактика – це щорічна профілактична вакцинація для тварин.

Як раніше розповідав Суспільному провідний лікар обласної лікарні ветмедицини Віталій Манойло, якщо людина після укусу тварини вчасно звернеться по медичну допомогу, то їй зроблять щеплення від сказу, інфікування не відбудеться.

За його словами, серед симптомів сказу у тварини – страх води, світла, пінисте і сильне слиновиділення тощо.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок