Виробничі травми у закладах освіти Полтавщини: чи можна вихователів залучати до ремонтних робіт

Виробничі травми у закладах освіти Полтавщини: чи можна вихователів залучати до ремонтних робіт

На Полтавщині офіційно зареєстрували десяток випадків погіршення самопочуття працівників закладів освіти, а також один смертельний випадок. Що треба знати роботодавцям та робітникам про безпеку праці ― у матеріалі Суспільного.

За перший квартал 2024-го року до управління Держслужби з питань праці надійшли повідомлення про 10 випадків щодо погіршення самопочуття під час роботи у закладах освіти Полтавщини. Також зафіксували один смертельний випадок, який не пов'язаний з виробничим процесом. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла головна державна інспекторка Північно-Східного міжрегіонального управління Держслужби з питань праці Валентина Кац.

За її словами, працівник повинен мати виписаний перелік своїх обов’язків і виконувати саме їх. Через ті розпорядження, які не входять до цього кола, зростають шанси отримати травму чи погіршення здоров’я.

"Дитячі садочки: часто, ми знаємо, працівники залучаються до виконання робіт на подвір’ї, коли повинні фарбуватися майданчики, і до цього залучають вихователів, нянь, поварів. Не можна. Був випадок: директор сказав вийти всім на фарбування майданчика. Пішла няня-вихователь, їй стало погано, викликали "швидку". А виявилося, що в неї захворювання, і їй взагалі не можна такі роботи виконувати", ― розповіла Валентина Кац.

За її словами, нині зменшується кількість випадків, коли працівників закладів освіти залучають до виконання завдань не за фахом. До робіт, що мають підвищену небезпеку і потребують дозвільних документів, здебільшого залучають профільні організації.

Оскільки під час воєнного стану планових перевірок не проводять, то роблять акцент на профілактиці професійних травм та захворювань, сказала Валентина Кац:

"Треба повідомляти про всі випадки травматизму, що стаються під час трудової діяльності працівників. Навіть якщо він не задіяний, а десь відійшов і травмувався. Це і погіршення самопочуття на робочому місці: йому стало погано, його забрала "швидка", але була втрата працездатності хоча б один день ― це також є нещасним випадком і розслідується".

За словами інспекторки, приховування виробничого травматизму трапляється через небажання виносити ситуацію назагал і тому, що інколи працівники самі не надають значення своїй травмі чи хворобі.

"Десь травмував руку, ногу, поїхав у медичний заклад, надали допомогу. Він сказав, що травмувався вдома. Потім пішли наслідки, потім потребують операції, а це все кошти. І потім до нас надходять заяви, що травмувався, але керівник сказав не казати. Потім ми звертаємося до керівника, чи дійсно була така травма. Працівник повинен сам розуміти наслідки", ― розповіла Валентина Кац.

Повністю інтерв’ю щодо ситуації з охороною праці у навчальних закладах Полтавщини слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок