Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили підозру колишньому акціонеру банку "Фінанси та Кредит" Костянтину Жеваго, колишнім голові правління банку та його двом заступникам.
Про це 9 травня повідомили на офіційному сайті ДБР.
Як йдеться в публікації, підконтрольна Жеваго українська компанія отримала кредит в АТ Банк "Фінанси та Кредит" з порушенням правил кредитування. Ці гроші надалі були виведені на інші офшорні компанії Костянтина Жеваго.
Екснардеп і його спільники вивели з банку 519 мільйонів гривень, йдеться на сайті. Ці гроші потім легалізували. Загальні збитки банку склали 1,4 мільярди гривень.
ДБР повідомило про підозру Костянтинові Жеваго за статтями "Створення та керівництво злочинною організацією", "Привласнення та розтрата майна", "Легалізація майна, одержаного злочинним шляхом в особливо великому розмірі у складі злочинної організації". Йому, голові правління банку а також двом заступника загрожує до 12 років позбавлення волі.
Це не перша підозра від слідчих ДБР для Костянтина Жеваго. Раніше його підозрювали в розтраті 113 мільйонів доларів США.
Що відомо про арешт Жеваго у Франції
Жеваго, який контролює зареєстрованого в Лондоні виробника котунів Ferrexpo (FXPO.L), в грудні 2022 року був затриманий на гірськолижному курорті у Франції на запит України, яка розшукує його за зникнення 113 млн доларів із збанкрутілого Finance & Credit Bank.
Жеваго був звільнений під заставу в 1 мільйон євро (1,1 мільйона доларів) після його першого арешту поблизу Шамбері у Франції.
30 березня французький суд постановив, що українського мільярдера Костянтина Жеваго не повинні екстрадувати в Україну за звинуваченнями в розтраті.
На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, акції його підприємств на сотні мільйонів гривень корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.
Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).
За даними видання Forbes, п’яте місце у списку найбагатших бізнеменів України станом на грудень 200 року посідав саме власник металургійної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго із 1,4 мільярдами доларів — до війни його статки оцінювались в 1,4 мільярда.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok